Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » George Lucas, Steven Spielberg’e Karşı Büyük İddiayı Kaybetti!

George Lucas, Steven Spielberg’e Karşı Büyük İddiayı Kaybetti!

spielberg-lucas-banner

George Lucas ve Steven Spielberg‘ün yakın arkadaş olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Varsa da şimdi öğrenmiş oldu.

Bahsettiğimiz iddia ise oldukça büyük. Tam 40 milyon dolarlık bir iddiadan bahsediyoruz. Ve George Lucas, bu iddiayı kaybetti! İşte olay:

spielberg-lucasTarih 1977 yılı başları. Henüz Star Wars: A New Hope filmi vizyona girmemiş. Steven Spielberg, o zamanlarda Close Encounters of the Third Kind (Üçüncü Türden Yakınlaşmalar) filminin çekimleri ile uğraşıyor. George Lucas da sete gidip Spielberg’ü ziyaret ediyor. Bir süre çekimleri izleyen Lucas, Close Encounters of the Third Kind filminin kendi filminden daha çok kazanacağını söylüyor. Spielberg ise Star Wars’un kendi filminden daha çok kazanacağını iddia ediyor. (Kibarlığa bak arkadaş) Sonrasında ise iddia başlıyor.

İddia ise şu şekilde; kimin filmi daha fazla kazanç getirirse o kişi, diğerine kendi filminin gelirinin %2.5’ini verecektir.

Sonuç ise ortada. Close Encounters of the Third Kind filmi o sene 303 milyon dolar hasılat elde ederken Star Wars: A New Hope ise 775 milyon dolar hasılat elde ediyor. Bu kibarlık ve iddia ise George Lucas’a 40 milyon dolara mâl oluyor. Böyle kazancın ardından böyle iddianın lafı mı olur?! :)

İlginizi Çekebilir  Disney, Devasa Star Wars Tema Parkı Yapmaya Hazırlanıyor

İlk başta Spielberg, yakın arkadaşının 40 milyon dolarını almaktan rahatsız olmuş olabilir ancak sonrasında Lucasfilm’in 4 milyar dolara satıldığını görünce umursamamıştır muhtemelen. :)