Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Fantastic Four Filmi İyi Mi, Kötü Mü?

Fantastic Four Filmi İyi Mi, Kötü Mü?

fantastic-four-banner

Fantastic Four filmi Cuma günü vizyona girdi. Daha vizyona girmeden pek çok eleştiri alan film boynu bükük şekilde salonlara geldi.

Film hem IMDB hem RottenTomatoes gibi sitelerde yerin dibine sokulmasına rağmen gişede başarılı görünüyor.

Film ve dizi eleştirilerinin olduğu RottenTomatoes sitesinde filmin TomatoMeter puanı %8. Yani filmi izleyen, site tarafından onaylı eleştirmenlerin sadece %8’i bu filmi izleyin diye önermiş, geri kalan %92 ise önerememiş! Sitedeki diğer kullanıcıların filmi beğeni oranı ise %24. Yani her 100 kişiden sadece %24’ü filmi beğenmiş durumda.

Dünyanın en büyük film sitelerinden olan IMDB’deki yıldıza baktığımızda da filmin 10 üzerinden 4 puan aldığını görüyoruz. Yani son yıllarda çıkan Marvel evreninin en kötü filmi olarak karşımıza çıkıyor.

Fantastic-Four

Buna rağmen Box Office’te Perşembe gününden bu yana 26.2 milyon dolar kazanarak listede Mission: Impossible – Rogue Nation filminin ardından ikinci sırada. Amerika dışında da 34 milyon dolar gişe elde etti. Yani ilk hafta sonunda 60 milyon dolar kazandırdı. Yani anladığımız şu ki insanlar bir heyecanla filmi izlemeye sinemaya gitmişler ancak filmden tatmin olmamışlar. İlk haftasonu gişesi olarak sadece ABD’de 26 milyon dolar kötü değil ancak sonraki haftalarda ne olur bilemiyoruz.

İlginizi Çekebilir  FRP Temalı Bir Film: Unicorn City

RottenTomatoes ve IMDB dışında izleyenlerin de görüşlerini alalım. Siz nasıl buldunuz filmi?