Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » DC Comics’in Film Haritası Netleşti!

DC Comics’in Film Haritası Netleşti!

dc-comics-logo-banner

DC Comics markasını elinde bulunduran Warner Bros., yeni film takvimine ilişkin en net açıklamayı yaptı. Marvel’ın, beyaz perde konusunda şahlanmasının ardından, DC Comics de sonunda bombalarını teker teker patlattı.

Bu zamana kadar söylenti halinde olan birçok haber yeni duyuru ile birlikte gerçeklik kazanmış oldu. Warner Bros. CEO’su Kevin Tsujihara’nın yatırımcılar ile yaptığı görüşmelerin ardından DC Comics evrenine ait birçok karakterin, beyaz perdeye yansıtılmasına karar verildi.batman-vs-superman-dawn-of-justice

2016 ile birlikte vizyonlara Batman V. Superman filmi girecek. Bu film, daha sonra devam edecek DC Comics filmleri için de altyapı oluşturacak. 2017 yılında Suicide Squad beyaz perdeye yansıtılacak. Bu dönemde Wonder Woman odaklı bir film yayınlanacak. Peşine de tüm karakterleri toplayacak bir Justice League filmi hazırlanacak.

2018 yılında ise Flash ve Aquaman filmlerini izleyeceğiz. Açıklamalara göre Flash karakterini We Need To Talk About Kevin ve The Perks of Being a Wallflower gibi filmlerden hatırlayacağınız Ezra Miller canlandıracak. Aquaman’e ise Game of Thrones ile dünya çapında bir üne kavuşup, yeni Conan filminde başrol oynayan Jason Momoa hayat verecek.

İlginizi Çekebilir  Avengers: Age of Ultron'dan İlk Vision Görüntüleri!

flash-erza-miller

Warner Bros. sadece bu yapımlarla kısıtlı kalmayacak. Dwayne Johnson’un Black Adam’ı canlandıracağı Shazam 2019 yılında, 2. Justice League filmi ise 2019 yılında vizyona girecek. Eğer yeterli bulmadıysanız, 2020 yılı itibariyle de Cyborg ve yeni Green Lantern filmlerine de merhaba diyeceğiz. Ah, unutmadan! Bu süreç içerisinde yeni Batman ve Superman filmlerini de bolca göreceğiz.

Henüz filmi izlememiş olsak da Warner Bros.’un Zack Snyder’den memnun kaldığını düşünüyoruz. Çünkü bu isim iki Justice League filminin de yönetmen koltuğuna oturacak. Ayrıca Suicide Squad için Training Day, Harsh Times, End of Watch gibi aksiyon filmlerinde yönetmenlik ve yazarlık yapmış David Ayer ile görüşüldüğü belirtildi.

Warner Bros.’un DC Comics için açıkladığı bu yol haritası, bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bunca yıldır, Marvel filmleri karşısında bir atak yapmasını beklediğimiz çizgi roman devi önümüzdeki 6 yıl boyunca iddialı yapımlarla salonları dolduracak gibi gözüküyor. Eh, bizim de biraz beklememiz gerek.