Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Blade Runner, Harrison Ford ile Devam Ediyor

Blade Runner, Harrison Ford ile Devam Ediyor

Blade Runner

Prisoners ve Enemy filmleriyle Oscar adaylığından tanıdığımız Denis Villeneuve, Ridley Scott’ın klasikler arasına girmiş bilimkurgu filmi Blade Runner’ın devamını çekmeye hazırlanıyor.

Yapımcı firmanın verdiği bilgiye göre Rick Deckard rolünü yine Harrison Ford oynayacak!

Blade Runner 2’nin fikir babası Ridley Scott, bu fikri filmin senaristlerinden Hampton Rancher ve Michael Green ile birlikte oluşturmuş. Filmin çekimine de 2016 yazında başlayacağı söyleniyor. Hikaye hakkında tek bildiğimiz ise, olayın 1982’de çekilen orijinal filmin sonundan on yıllar sonra gerçekleştiği.

Yapımcı firmadan gelen basın bülteninde de şu bilgiler veriliyor;

blade-runner

Harrison Ford, Blade Runner serisindeki rolü Rick Deckard’ı tekrar canlandıracak. Prisoners ve Incendies filmleriyle Oscar adaylığından tanıdığımız Denis Villeneuve ile yapımcı firma Alcon arasında yönetmenlik görüşmeleri başladı. Filmin çekimlerine 2016 yazında başlanacak. Senaryo, Hampton Fancher ve Ridley Scott’ın fikirlerinden yola çıkılarak Michael Green ve orijinal filmin senaristlerinden Fancher tarafından yazıldı.

Film, 1982’deki filmin sonundan on yıllar sonra geçiyor.

blade-runner-harrison-ford

Filmin yapımcı şirketi Alcon’un CEO’ları Johnson ve Kosove şunları dedi: “Harrison ve Denis Villeneuve’nin aramıza katılmasından dolayı çok mutluyuz. Denis ile Prisoners filminde de çalışmıştık, kendisi müstesna bir yetenek. Ridley Scott ile beraber Hampton ve Michael, tüm zamanların en sevilen filmlerinden birine güçlü ve inandırıcı bir devam senaryosu yazdılar.”

İlginizi Çekebilir  StarCraft II: Legacy of the Void'in Beta Süreci Başlıyor!

Blade Runner filmi, pek çok kişi tarafından, yapılmış en başarılı bilimkurgu filmleri arasında gösteriliyor. Film, Philip K. Dick’in “Androidler Elektrikli Koyun Düşler Mi?” isimli romanından uyarlanmıştı ve En İyi Görsel Efekt ile En İyi Sanat Yönetimi dallarında Oscar adayı olmuştu.