Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Bill Skarsgard, IT Setindeki Çocukların Aklını Almış!

Bill Skarsgard, IT Setindeki Çocukların Aklını Almış!

Bir dönem gençliğini palyaçolardan nefret ettiren IT, bu yıl içerisinde yeniden uyarlanmış haliyle izleyicilerle buluşacak. Filmin fazlasıyla ses getireceğine inanılıyor.

Korku ustası Stephen King’in romanından yola çıkılarak çekilen 1990 yapımı IT filminin, birçok insan üzerindeki etkisi halen devam ediyor. Yakın çevremde de bu filmin, çocuklukları üzerinde büyük etkileri olduğunu söyleyen, gerçekten de palyaço görmekten nefret eden arkadaşlarım var, birçok insanla tanıştım. Bill Skarsgard’ın yeniden hayat vereceği yeni Pennywise, sanırım yeni neslin de kabusu olacak.

İlk fotoğraflar ve fragmanların ardından, Skarsgard’ın fazlasıyla ürkütücü olduğunu itiraf etmem gerek. Korku türüne çok hakim olmasam da yeni IT, vizyona girdiğinde büyük çaplı bir başarı yakalayacağa benziyor. Bunu az da olsa filmin çekimlerinden de anlayabiliriz.

Skarsgard verdiği bir röportajda, çekimler sırasında figüran olarak gelen çocukları bir hayli korkuttuğunu itiraf etmek zorunda kaldı. Açıklamasında şu sözlere yer veriyor:

“Sahneyi hazırlamışlardı ve içeriye birçok çocuk giriyordu. Çoğu daha henüz beni görmemişti. Bu çocuklar ekstraya gelen figüranlardı; yanlarında aileleri de vardı. Sonuçta Pennywise makyajımla karşılarına çıktım ve o küçük çocukların beni gördüklerinde verdikleri tepkiler… Bazılarının ilgisini çekmiştim, bazıları ise bana bakamıyor ve titriyorlardı. Bir çocuk bir anda ağlamaya başladı. Tam da o sırada yönetmen ‘Motor!’ diye bağırdı ve ben tamamen karaktere büründüm. Ağlayan çocuk kendini kaybetti, bazıları da onunla birlikte ağlamaya ve kaçışmaya başladı. İşte tam da o sırada fark ettim. ‘Kahretsin. Ben ne yapıyorum? Bu çok korkunç.’ “

Bill Skarsgard, röportajın geri kalanında buna benzer birden fazla olay yaşadıklarını kabul ediyor. Filmin yönetmeni Andy Muschetti sahneyi bitirdiğinde, Skarsgard çocukların yanına gidip aslında canavar olmadığı konusunda onları sakinleştirmek zorunda kalmış.

İlginizi Çekebilir  Stephen King İmzalı Doctor Sleep'e Genç Yönetmen

2017 yapımı IT, 8 eylül tarihinde vizyona girecek. Filmin bir dizi Pennywise hikayesinin de ilk halkası olacağı biliniyor. Bu da demek oluyor ki önümüzdeki yıllarda Skarsgard, bizim de aklımızı almaya devam edecek.