Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Avatar Filmleri İçin Yeni Vizyon Tarihleri Verildi

Avatar Filmleri İçin Yeni Vizyon Tarihleri Verildi

2009 senesinde vizyona giren Avatar’ın devam filmlerinin vizyon tarihleri açıklandı. Toplamda beş filmden oluşacak serinin 2020 ve 2025 seneleri arasında 4 yeni filmi vizyona girecek.

James Cameron’un en büyük projesi sayılan ve 2009 senesinde vizyona giren Avatar, uzun bir süredir devam filmine kavuşmayı bekliyor. Dün, filmin resmi Facebook hesabı üzerinden yapılan paylaşım, Avatar serisini oluşturacak olan devam filmlerinin ne zaman vizyona gireceğini duyurdu.

Avatar 2 filminin daha önce 21 Aralık 2018’de vizyona gireceği açıklanmıştı ama sonra filmin yetişmeyeceği söylenmişti ve şimdi bu da değişti.

Serinin ikinci filmi 18 Aralık 2020 senesinde beyaz perdede olacak. Hemen bir sene sonra, 17 Aralık 2021 tarihinde üçüncü filmi izleme şansına erişeceğiz. Dördüncü ve beşinci filmler ise sırasıyla 20 Aralık 2024’te ve 19 Aralık 2025’te vizyonda yer bulacaklar. 20th Century Fox , tarihlerin açıklanmasının hemen ardından filmlerin yapım aşamasının resmi olarak başlatıldığını duyurdu. İlk filmde rol alan Zoe Saldana’yı, Sam Worthington’ı, Sigourney Weaver’ı ve Stephen Lang’ı yeni filmlerde de izleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir  DC Sinematik Evreni'nin Geleceği Karşınızda [İnfografik]

Filmlerin Aralık’ta vizyona giriyor olması Star Wars’a rakip olacağı anlamına gelir mi?..