İncelemeler

Zamanda Karmaşa – Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil İncelemesi

Durun Yanlış Anladınız romanıyla çıkış yapıp beğeni toplayan Bülent Ayyıldız’ın ikinci romanı Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil, bir tür zamanda yolculuk ve hayatta kalma macerası.

Korku, gerilim ve fantazya türleri ile harmanlanarak okura sunulmuş olan Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil, İthaki Yayınları etiketiyle 2018’in yaz aylarında raflardaki yerini almıştı. Biraz gecikmeli de olsa okuma fırsatı bulduğum kitabı oldukça beğendiğimi söylemeliyim.

Bülent Ayyıldız, yeni romanında bayramda Türkiye’yi ziyaret eden Gül ve Murat çiftinin, geri dönüş yolculuklarını anlatıyor. Dönüş yolu üzerinde kendilerini Bulgaristan’da bulan çift, Gül’ün isteği üzerine istikameti eski bir akrabaya çevirirler. Göründüğünden farklı olan bu ihtiyar akraba, aslında Gül’ün halasıdır fakat birçok gizemle doludur.

Kendilerini zamanda yolculuk yapıp yakın dönem Balkan coğrafyasında bulan çiftimiz bir yandan buluşmaya çalışırken, bir yandan da kadim bir savaşın içerisinden kurtulmaya çalışmaktadırlar. İkilinin bir araya gelebilmesi için zamanın akışını değiştiren bu amansız savaşın sonlanması gerekmektedir.

Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil, yakın coğrafyamızdan ve yakın geçmişimizden örneklerle hazırlanmış. Takip edilebilir, kolay dili sayesinde kolaylıkla hikayenin içerisine dalabiliyorsunuz. Anlattığı hikaye bakımından sunduğu yakınlıkla zaten işin içerisine girmiş oluyorsunuz.

Kitabın az sayfa sayısı hikayenin de hızlıca sona bağlanmasına olanak sağlıyor. Anlatmak istenilen macera uzamadan final yapıyor ve okuru şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Yine de bazı yerlerde kopup tekrar rayına oturduğu oluyor. Ayrıca bahsedilen yerler, savaşlar ya da zamanlar hakkında kafanıza soru takıldığında bunu kitabın arkasındaki QR kodlar sayesinde anında ilgili makaleye ulaşabiliyorsunuz.

Şahane kapak tasarımı ve akıcı hikayeciliğiyle Hiçbir Şey Göründüğü Gibi Değil, korku-gerilim türünden hoşlanan ve kendinden de bir şeyler bulmak isteyen Türk okuruna oldukça yakından hitap ediyor.

Kitabın ön okumasına da buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.