İncelemeler

Super Crazy Rhythm Castle İncelemesi

Super Crazy Rhythm Castle incelemesini okuyun ve sonra oyunda çılgın ritimler tutturun. Bu tarz oyunları seven biriyseniz, oyunun renkli dünyasına bayılacaksınız. Kulaklığınızı takıp arkanıza yaslanın ve müziklere kendinizi kaptırın gitsin.

Super Crazy Rhythm Castle oyunundan önce ritim oyunlarını seven biri olarak, bu oyunu denemek istedim. Genel olarak bu tarz oyunların klasik bir görünümü olduğunu düşünüyorum. Etraftaki nesneler önemli olmuyor. Renkli bir atmosfer oluşturma amacı pek güdülmüyor. Ritim oyunlarını en fazla telefonda deneyimlediğim için de bilgisayar üzerinde nasıl oynayacağım hakkında bir fikrim yoktu. Oyuna girince endişelerim tamamen kayboldu.

KRAL İLE İLK KARŞILAŞMA

Oyunun başlangıcında kendimizi bir krallıkta buluyoruz. Krallık biraz Alice Harikalar Diyarı dünyasından fırlamış gibi diyebilirim. İlk karşılaştığımız kişi yenilemeyen bir kraldan bahsediyor. Diyorsunuz aman aman nerelere geldik, bu kral da kim acaba. Tabii yavaş yavaş oyuna giriş yapıyorsunuz. Yürüdüğünüz yollar bile bir müzik aleti. Hatta yürürken çaldığınız müziği bile yazmışlar. Neyse bize mekanı gezdiren kişi, bizi bir odaya götürüyor. Diyor çal bakalım bize bir şeyler. Parçanın ritmine göre gelen notalara basmanız lazım ama bu aşamada bir korkunuz olmasın. Yalnız üç tuşla rahat bir şekilde oyun deneyimi sunulmuş. Notalar ile renkler eşleştirilmiş gözümüz de yorulmuyor.

İlgili Makaleler

Tabii korkunuz olmasın dedim diye oyun kolay sanmayın. İlk bir iki parçada rahatsınız sonrasında işler ilginçleşiyor. Daha doğrusu kaotik bir atmosfer oluşuyor. Hem ritmi tutturmanız hem de görevleri yapmanız lazım. Oyunu tek oynayabilirsiniz ama bu aşamada oyun sizle dalga geçiyor. (Ciddiyim gerçekten dalga geçiyor) Mesela bir yerde sizi köpekle eşleştiriyor. Anlamadım ne ile diyeceksiniz. Evet, evet bir köpek. Bu arada köpek benden daha iyi oynadı, ritim tutturma konusundan bahsediyorum. Nasıl oldu anlamış değilim. Arkadaşlarınızla oynamayı tercih ederseniz, takım çalışmasından tam anlamıyla bahsedilemez. Yani çoğu şeyi yine tek başınıza yapıyorsunuz. Arkadaşlarınızla oynamanın oyuna tek katkısı sanırım oyunun sizinle dalga geçmemesi olur.

Oyununun İçeriği

OYUNUN KARAKTERLERİ

Oyunun seçilebilecek yalnız dört karakteri var. Bunlar; B. Box, Mike, Trinity ve Jingle. İleride güncellemeyle sanırım daha fazla karakter eklenecektir. Karakterlerin görselleri hoşuma gitti. Jingle özellikle çok tatlı tasarlanmış. Her karakterin kendine özgü hareketleri mevcut fakat bunu keşfetmeyi size bırakıyorum. Oyundaki müzikler internette karşılaşabileceğiniz parçalardan oluşuyor. Her biri özenle seçilmiştir. Açıkçası ben seçilen şarkılara bayıldım. Kesinlikle çok uyumlu olmuş. Bir de müziklerin bulunduğunuz ortamla uyumu var. Yani daha yavaş şarkılar loş bir ortamda çalınırken, daha hızlı şarkılar aydınlık ve renkli bir ortamda çalınıyor.

Oyun bölüm bölüm ayrılmış. Her bölüm içerisinde ortalama beş parça bulunuyor. Son parça zor olan parça fakat boss bölümü de olabiliyor. Boss bölümünde müzikle saldırı yapıyorsunuz. Şarkıların yavaş ve hızlı olarak ayrıldığını belirtmiştim. Genel olarak gördüğüm kadarıyla bir bölüm içerisinde iki yavaş ve üç hızlı parça var. Hızlı parçalar daha zor çalınıyor çünkü tuşlara hızlı hızlı basmanız gerekiyor.

Görevlerden söz etmem gerekirse oyundaki bu bölümler içerisinde mini görevler var. Mesela bir şarkıyı çalıyorsunuz üstünüze kutu yağıyor. Bu kutuları toplayıp ayrı ayrı dağıtıyorsunuz. Genel olarak böyle zor görevler değil ama şarkıya kaptırmış giderken bir anda dikkatiniz dağılıyor. Ben görevleri sevmedim ama zor olması açısından mantıksız değil.

OYUNDAN BİR KARE

Düşüncelerim

Oyunda sinirlendiğim üç nokta oldu. Birincisi kamera açısı, oyunda bölüm içerisinde bulunan yerlere girmeden önce garip bir kamera açısı var. Yani biraz sinir bozucu diyebilirim. Yürümekte ve ilerlemekte zorlandım. İkincisi oyun içi görevler, dediğim gibi ritme kendinizi kaptırmış haldeyken bir anda oyun oraya git buraya git diyor. Benim istediğim ise şarkıyla daha fazla bütünleşmek. Yine de bu tamamen kötü değil. Sonuçta zorluğu bir şekilde sağlamaları gerekiyor. Üçüncüsü arkadaşla oynamak, bunun bence güncellenmesi gerekiyor. Arkadaşımızla takım halinde çalışmamız daha iyi olacaktır. Eğer ben her şeyi tek başıma halledeceksem arkadaşımla neden oynuyorum değil mi? Mesela görevlerde bir işi ben, bir işi arkadaşım yapsa daha keyifli olur diye düşünüyorum. Bu dediğim kısımlar dışında herhangi bir sorunla karşılaşmadım.

Oyunda en sevdiğim şarkı “Lizzy Ashliegh-Gold” oldu. Bu şarkıyı oynarken çok keyif aldım. Dinlemesi zevkli bir parça olmuş. Ritim oyunu sevenler için oyun alınabilir. Zorluklarının göz ardı edilebileceğine inanıyorum. Sonuçta keyif aldığınız noktaları çok daha fazla olacaktır. Oyunu Pc, Xbox, PS5 veya Nintendo seçeneklerinden birinde oynayabilirsiniz. Keyifli ritim tutmalar dilerim.

FRPNET Puanı

Hikaye - 7
Oynanış - 6
Grafikler - 7.5
Ses Müzik - 10

7.6

Şarkının ritmini ve notaların rengini Super Crazy Rhythm Castle'da bulacaksınız.

Ritim oyunlarını seviyorsanız. Ben kaos ortamını sıkıntı etmem diyorsanız. Canlı renkler ve müziğin ahengine kendinizi kaptırmayı istiyorsanız bu oyun tam sizin için yapılmış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.