İncelemeler

Rory’nin Hikaye Küpleri İncelemesi

Rorynin Hikaye Küpleri banner

Arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek istediğinzde ya da bir hikaye yazarken ilham almaya ihtiyaç duyduğunuzda elinizin altında bulunması gereken muhteşem bir oyun tanıtacağız.

Rory’nin Hikaye Küpleri‘ni daha önce duydunuz mu bilmiyorum ama bu sefer size bu hikaye küplerini anlatacağız. “Hikaye küpü mü? O da ne ola ki?” dediğinizi duyar gibiyim. Hemen anlatalım.

İlgili Makaleler

Rory’nin Hikaye Küpleri; konuşabilen, bir şeyler anlatmayı seven ve yaratıcılıktan hoşlanan; yani herkese hitap eden bir oyun. Oyun tanıtımında da söylendiği gibi bu oyunun yaş aralığı 6-99 yaş; ve bu gerçekten doğru.

Rory'nin Hikaye Küpleri resimKüplerden biraz bahsedelim; Rory’nin Hikaye Küpleri seti toplam 9 adet zardan oluşuyor. FRP oyuncuları için 6’lık zar, yani normal tavla zarı olduğunu belirtelim. Her zarın 6 yüzünde de farklı resimler ve şekiller mevcut. Mesela bir zar Piramit, Ağaç, Kale gibi şekiller içerirken diğer bir zarda Kitap, Arı, Sihirli Değnek gibi şekiller var. Her zar birbirinden farklı şekiller içeriyor, dolayısıyla 54 farklı şekil var.

Oyunu oynarken yapmanız gereken çok basit. 9 zarı aynı anda atıyorsunuz ve gelen şekilleri hikayenizde kullanacak şekilde bir hikaye anlatıyorsunuz. Burada da iş biraz yaratıcılığınıza düşüyor. İsterseniz fantastik bir hikaye, isterseniz dün yaşadığınız bir olaydan bahseder gibi bir hikaye anlatabilirsiniz.

Oyunu kolaylaştırmak ve zorlaştırmak tabii ki sizin elinizde. Kolaylatırmak için 9 zar yerine daha az zar kullanarak oyunu oynayabilirsiniz. Böylece hikayeyi anlatmak daha kolay olacaktır.

Oyunu zorlaştırmak isterseniz de size bazı önerilerimiz var. Mesela, zarları tek tek atarak hikayenizi şekillendirebilirsiniz. Örneğin, ilk attığınız zarda Kilit şekli geldi; kilit ile ilgili anlattıktan sonra diğer zarı atıp gelen şekle göre devam edin. Ya da zarlarda gelen şekilleri direkt olarak hikayede kullanmak yerine dolaylı olarak anlatabilir veya o şeklin de hikayesini anlatabilirsiniz. Hatta oyundan 2 set alarak zar sayısını da arttırmanız mümkün.

Kuralları da oyun zevkinize göre şekillendirmek elinizde tabii ki. Bir de şunu belirtelim, bu oyunun amacı kazanmak değil, eğlenmek. Yani anlatacağınız hikayeler ile keyifli vakit geçirmektir amaç. Eğer isterseniz anlatılan hikayeye kendi aranızda puanlar vererek bir kazanan da belirlemeniz mümkün tabii ki.

Rory'nin Hikaye KüpleriYukarıda da belirttiğimiz gibi, isterseniz hikayeler yazarken de bu küplerden destek almanız mümkün. Elinize kağıdı kalemi alıp zarları atın ve hikayenizi yazmaya başlayın.

9 zarı kullanarak milyonlarca farklı hikaye kombinasyonu üretmek mümkün. Yani bu oyunun sonu gelmiyor. Herkesin hikayesi farklı, herkesin hayalgücü farklı. Bunun sonucunda da aynı hikayeyi sadece bir kez duyacaksınız ancak yüzlerce veya binlerce hikaye dinleyeceksiniz.

Size bir haber daha verelim, 2014 yılında ülkemize gelecek olan “Rory’nin Hikaye Küpleri – Eylemler” ve “Rory’nin Hikaye Küpleri – Yolculuk” paketleri ile zar ve hikaye hazinenizi de zenginleştirebileceksiniz.

Siz bu yazıyı okurken biz muhtemelen zarlarımızı atıp birbirimize hikayeler anlatıyor olacağız. Siz de geç kalmadan Rory’nin Hikaye Küpleri’ni alın ve hikayeler anlatmaya başlayın. Bu küçük ancak içinde milyonlarca hikaye barındıran kutuyu yanınızdan ayırmayacaksınız.

Oyunun kuralları basit, fiyatı çok uygun. Siz de hemen buradan sipariş verebilir ve bu oyuna sahip olabilirsiniz.

Oyunun tanıtım videosu:

İlginizi Çekebilir  Batman, Arkham Knight İle Geri Dönüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu