İncelemeler

Diyarı Ele Geçirmeye Çalışan Mini Şövalyeler – Hyper Knights İncelemesi

Geçtiğimiz günlerde Steam’de eğlenceli bir fantastik oyun yer aldı: Hyper Knights. Kalelerin, şövalyelerin, kılıç sallayan ve ok atan askerlerin olduğu bir dönemde toprakları ele geçirmeye çalışan bir şövalyeyi canlandırdığımız bu eğlenceli oyuna bir bakalım dedik.

Hikaye Nasıl?

Öncelikle bir şövalye yaratarak oyuna başlıyoruz. Şövalyemizin görünüşü ve ismi ile başladıktan sonra tamamen düşmanlar tarafından fethedilmiş topraklarda kendimizi buluyoruz. Aslında hikayeye çok takılmamak lazım. Olayı derebeylik dönemi gibi düşünün, en geniş toprak için diğer düşmanları alt etmemiz gerekiyor. Olay bu.

Oynanış Nasıl?

Hyper Knights tam bir hack & slash oyunu. 2 boyutlu karakterlere ve izometrik bir görüşe sahip aksiyon dolu bir yolculuk. Öncesinde yarattığımız şövalyemiz ve yanında bir grup asker ile küçük bir kasabadan yola çıkıyoruz ve sonrasında önce köyler sonra karakollar ve sonrasında da kaleleri ele geçirerek yolumuza devam ediyoruz. Bunu yaparken de sadece birkaç tuş kullanıyoruz. Hayır, fare kullanmıyoruz; sadece klavye yeter! Aslında oyun bize gamepad öneriyor ancak klavye ile de çok rahat oynayabiliyorsunuz.

Oyunda X ve C tuşları ile saldırı yapıyorsunuz. Her düşmanın üzerinde sırayla harfler bulunuyor. Bu harflere basarak onlara hasar verebiliyorsunuz. Mesela kalkanlı savaşçıların üzerinde XCX yazıyor, yani o savaşçıyı yenmek için sırasıyla bu harflere basmalısınız. Hafif piyadeleri CCC ile öldürebilirken okçular ise XXX harfleriyle ölüyor.

Tabii o kadar kolay değil. Karşımıza başka şövalyeler de çıkıyor. Kendileri güçlü savaşçılar olduğundan onları alt etmek o kadar hızlı olmuyor. Özellikle kalabalık bir ordu desteğini de arkasına aldıysa sizi çok zorlayabilir. Üstelik şövalyeleri basit harf komboları ile pataklamak çok mümkün değil. Düşmanın doğru yerinden değişen harflere basarak saldırmalısınız. Aynı zamanda düşmanın güçlü saldırlarından da kaçınmalısınız.

Hep Aynı Şeyler Mi?

Biraz öyle biraz değil. Kasabalar ve kaleler ele geçirdikçe ordumuzu büyütüyoruz, savaşlar kazandıkça karakterimizi geliştiriyor ve yeni özellikler kazanıyoruz. Gitgide başka yerler ele geçirmeye çalışırken de bazı durumlarda stratejik davranmak gerekiyor. Yanınıza başka şövalyeler de katılıyor, ordunuz gitgide daha büyük bir hale geliyor ve daha fazla gelişmek için daha zorlu savaşlara girmeniz gerekiyor. Ama oynanış aynı, zevk de aynı.

Tam Kafa Dağıtmalık!

Frpnet’teki tüm haberleri ve makaleleri okudunuz, sosyal medyada da insanları stalklamayı bitirdiniz, biraz da canınız sıkılıyor ve arkadaşlarınızla buluşmanıza daha 1 saat var. Hemen 15-20 dakika bir şeyler oynayayım derseniz Hyper Knights’ı açıp birkaç köy ve kale alıp kafanızı dağıtabilirsiniz. Hatta yemeği beklerken bile 5 dakikalığına hemen açıp biraz stres atabilirsiniz.

Endless Loop Studios tarafından geliştirilen bu oyun can sıkıntısına birebir. Oturup başına günlerce oynayacağınızın garantisini veremeyiz ama oyunu yükledikten sonra canınız sıkıldıkça açıp oynamak isteyeceğinize ve bilgisayarınızdan silemeyeceğinize garanti verebiliriz.

Oyunu hemen Steam’den satın alabilirsiniz. Steam Greenlight’tan çıkan oldukça eğlenceli bir oyun olmuş. İyi oyunlar, fethedilecek koca bir diyar var!

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Watchmen - Hepimiz Kuklayız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.