İncelemeler

BerlinCon 2022 – Masaüstü Oyunları Etkinliğine Bir Bakış

Haftasonu BerlinCon‘u gezdik. Masaüstü oyunlarına ve eğlenceye doyduk. Gezdik, eğlendik, gördüklerimizi sizlerle de paylaşalım dedik.

Pandemi sebebiyle en son 2019’da düzenlenen Berlin-Con, bu sene yeniden kapılarını açtı. FRPNET olarak bizi de davet ettiler ve haftasonunu dolu dolu oyun oynayarak geçirdik. 10.000 metrekarelik alanda 80’den fazla katılımcı oyun firması vardı. Dünyaca ünlü kutu oyunları yapımcıları Asmodee, Kosmos gibi firmalar da oyunlarını tanıtmak için oradaydı.

Binlerce kişi, kurulmuş masalarda kutu oyunlarının tadını çıkarıyordu. Oyunların çoğu Almanca olduğu veya oyunları Almanca oynadıkları için çok katılamadık. Yine de masaüstü oyunlarla eğlenen binlerce insanı bir arada görmek pandemiden sonra çok iyi geldi.

Bunun dışında etkinlik içerisinde RatCon Berlin isimli FRP etkinliği de vardı. The Dark Eye RPG sisteminin yayıncısı Ulisses Games tarafından organize edilen RatCon’da da pek çok kişi FRP oynuyordu.

Etkinlikte 7’den 70’e pek çok kişinin toplandığı bir alan daha vardı, o da LEGO etkinlik alanıydı.

15 Temmuz akşamı Game Night (Oyun Gecesi) ile başlayan etkinlik, 16 Temmuz sabahı fuar alanı olarak açıldı. 17 Temmuz’da da son günüydü. Game Night’ta, oyun alanlarında insanlar gece 00:00’a kadar oyun oynamanın tadını çıkardılar.

Biz de ailece bu etkinliğin tadını her standa uğrayıp oyunları deneyerek çıkardık.

Etkinliğin Berlin’de olmasının bizim için tek kötü yanı pek çok oyunun Almanca olmasıydı. Tabii bu oyunların İngilizce versiyonları da mevcut ancak denemek için açılan oyunlar genelde Almanca’ydı.

Tarihi istasyon binasında yapılan bu etkinlikle ilgili gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Seneye gelirseniz haber verin.

Şimdi sizi kendi objektifime yansayan, etkinliğin rengarenk kareleriyle başbaşa bırakayım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.