İncelemeler

Bardbarian İncelemesi

bardbarian-banner

Geçtiğimiz günlerde Bardbarian’ın haberini sitemizde duyurmuştuk. Sizler için oynadık ve bu yazıyı hazırladık.

Oyunun ana karakteri olan Brad aslen bir Barbar bir köy vatandaşıdır ama köyünü işgal etmeye kalkışan yaratılara karşı köyünü koruması gerekmektedir. Yıllardan beri balta savurup kan dökmekten sıkılmış olan Brad bu şeytani varlıkları müziğin gücü ile yenme fikrine kapılmıştır ve baltasını bir gitara dönüştürdükten sonra köyünü kurtarmak uğruna savaşa başlamıştır.

bardbarian-resimBu oyunun güzel yanı ise  Tower Defense, Rol Yapma Oyunu ve Gerçek Zamanlı Strateji’yi bir arada bulundurmasıdır. Oyuna ilk başladığımızda bir training bölümü karşımıza çıkıyor her oyunda olduğu gibi. Training bölümü biter bitmez hemen oyuna başlıyor. Her oyunda bize yanımızda savaşması için üç tane karakter veriyor. Bu karakterlerin isimleri ve işlevleri şu şekilde;

Archer: Tek bir  hedefe hızlı atışlar yapan ve uzak mesafelerden vurması sayesinde düşmanın dibine kadar gitmesine gerek kalmayan okçu sınıfı bir savaşçıdır.

Brawler: Köyün karatecisi olan bu savaşçı bir kerede yumruğundan çıkardığı üç tane ateş topu ile güçlü bir saldırı yapıyor ama atış mesafesi kısa olduğu için bu adamı iyi korumanız lazım.

Black Mage: Köyün kara büyücüsü olan bu savaşçı ise büyük bir güç ile düşmanına saf kara büyüden oluşan bir saldırı yapar ama bu savaşçı ne çok uzaktan ata bilir ne de çok yakından atmasına ihtiyaç vardır ortalama bir yerde tutmanız yeterlidir.

Oyuna daha sonradan Healer, Wizard, Ninja, Necromancer, Tank, Shaman, Engineer, Dwarf ve Storm Knight karakterleri de ekleniyor ancak bu karakterler, siz bölümleri geçtikçe açılıyor.

bardbarian-beholderOyunda bir sürü düşman baskınlarıyla karşılaşıyoruz ve bazen de bu düşmanlar arasında Boss diye tabir ettiğimiz bölüm sonu yaratığı çıkıyor. Bu yaratıkları yenmek oldukça zor olabiliyor. Her bölüm sonu yaratığını kestiğimizde ardından gelen yaratıklar daha da güçlenerek geliyor.

Şimdi de oyunun upgrade sisteminden biraz bahsedelim. Oyunda her öldürdüğümüz yaratıktan yer yer altın yer yer nota düştüğü oluyor. Bu notaları, bir karakter çıkartmak veya özel güçlerimizi kullanmak için harcıyoruz. Altınları ise ileride savaşçılarımızı geliştirmekte, Brad’ı geliştirmekte ve köyümüzü geliştirmekte kullanıyoruz.

Oyunun güzel yanlarından biri ise normal oyun haricinde iki tane daha oyun modunun bulunması. Oyun modları şu şekilde;

bardbarian-dragoSurvival: Oyuna girer girmez iki tane savaşçı veriyor oyun ama bu savaşçıların yanına gidilmez ise savaşçı yanımıza gelmiyor. Bu oyunun sonu yok ve belli aralıklarla bölüm sonu yaratığı geliyor ve bu da sizin ölmenizi kolaylaştıran planlardan birisi.

Escape: Bu modda hiçbir şekilde savaşmak yok. Bu moda erkekliğin onda dokuzu olan kaçma işini kendimize görev edinmişiz. Yapılabilecek tek şey yaratıkların attığı toplardan uzak durmak ve Brad’ın arkasından gelen karanlığa yakalanmamak.

Oyunda toplam 20 bölüm var ancak bu 20 bölümü bitirdikten sonra oyuna ek bölümler ve ek özellikler geliyor. Yani oyun, sadece senaryosu kadar değil; sonrasında da zorluk derecesi artıyor ve oyun yeniliklerle devam ediyor.

Brad’ı yalnız bırakmayın, savaşçılarını hep yanında tutun, şehri koruyun ve en önemlisi eğlenmenize bakın. İyi eğlenceler!

Oyunu hemen buradan satın alabilirsiniz.

Yazan: Kemal Deniz Gökçel

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Shannara Büyülüyor - Diziyi İzledik, Yazdık

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.