Haberler

Yüzüklerin Efendisi Diorama Seti, Guinness Rekorlar Kitabı’na Girdi

150 milyon parça ile oluşturulan Yüzüklerin Efendisi diorama seti, rekor kırmayı başardı. Bu başarı dioramayı Guinness Rekorlar Kitabı‘na dahil etti.

Dünyada LEGO markasıyla özdeşleşen birbirine geçmeli plastik parça bağımlılığı dünyanın her yerinde karşımıza çıkabiliyor. Bu bağımlılık zaman zaman ortaya inanılmaz işler çıkartıyor. Çin’in Shenzhen bölgesinde, 50 kişilik bir ekip bu inanılmaz Yüzüklerin Efendisi diaromasına imza attı.

SyFy Wire‘da yer alan habere göre toplamda 150 milyon parçadan oluşan Lord of the Rings diorama seti rekor kırmayı başardı. Orta Dünya’nın önemli yerleri bu plastik parçalardan oluşan dioramada yer alıyor. Yani sadece birkaç yapıdan bahsetmiyoruz.

Çalışma içerisinde Minas Tirith, Miğfer Dibi, Kara Kapılar gibi yerler bulunuyor. Ayrıca coğrafi şekillere de fazlasıyla önem verilmiş. Etrafta bulunan LEGO figürleri de dikkatlerden kaçmıyor.

Eğer bu diorama ilginizi çektiyse, Guinness World Records‘un resmi YouTube kanalında yayınlanan videoya da göz atabilirsiniz. Toplamda 3 yıl süren bu çalışma gerçekten de büyüleyici.

İlginizi Çekebilir  Drizzt Do’Urden’in 5th Edition Karakter Kağıdı Göründü

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu