Haberler

Yoga Yaparken Dungeons & Dragons Oynamak!

dnd-yoga-banner

Çılgınca bir fikir ama işe yarıyor!

Birbirinden farklı bu iki konseptin, nasıl uyum içerisinde çalıştığını görünce şaşıracaksınız.

Bir tarafta vücudu dinlendirirken, nefes alışverişlerinizi kontrol etmenize yardımcı olan Yoga; diğer tarafta ise arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebileceğiniz, eğlencenin gırla dolu olduğu rol yapma oyunlarının en eskisi, Dungeons and Dragons sistemi. dnd-yoga-gorsel-1

Birbirinden oldukça farklı bu iki konsepti, ortak bir noktada buluşturmak kıvrak bir zekanın ürünü olmalı. İşte bu zekanın ismi, Scott Wayne Indiana. Kendisi geliştirdiği Yoga tekniğiyle bu aralar geek sayfalara sıklıkla konu oluyor. Gözünüzden kaçmış olabilir. Ama oldukça keyifli bir etkinliğe benziyor.

Scott Wayne, geleneksel Yoga hareketlerini alıp bir hikaye anlatma oyununa dönüştürüyor. Yoga yapan kişiler, bir yandan bu hikayenin parçası olup sonuca varmaya çalışıyor. Genelde, antik bir tapınağı bulup, en güvenilir noktaya özel paketi bırakmak gibi görevler oluyor. Wayne, bunun için kendi hareketlerini de geliştirmiş. Kapıyı Açmak, Anahtarı Çevirmek ve Zar Atma Pozu gibi hareketleri var.

İlk gördüğümde, geyik amaçlı çekilmiş bir video zannettim. Ancak katılanların oldukça ciddi olduğunu ve sıkı bir takipçi kitlesi olduğunu keşfettiğimde, şaşırdığımı söylemeliyim. Zaman zaman doğru nefes alıp, zaman zaman zar atarak maceraya atılan katılımcılar, bu işten oldukça keyif alıyor gibi gözüküyor.

Nasıl bir şey olduğunu, biraz daha iyi anlayabilmek için aşağıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.