Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Yepyeni Risk: Star Wars Görücüye Çıktı!

Yepyeni Risk: Star Wars Görücüye Çıktı!

star-wars-risk-banner

Hasbro tarafından piyasaya sürülen Risk, sadece tek bir gezegen üzerinde değil kocaman bir Galaksi’de geçiyor. X-Wing uçaklarınızı savaş moduna getirin, büyük bir maceraya dalış yapıyoruz!

Konu Risk olduğu zaman tahammül edilemez bir oyuncu haline geliyorum. Hangi tarz ya da sürüm olursa olsun, benimle bir kere Risk oynayanlar, ikinci kere aynı masaya oturmak istemiyor. Hayır! Olay çok iyi oynadığımdan değil. Aşırı mızıkçılık yaptığımdan.

Bu seferki Risk oyununun altını üstüne getirmeyeceğime dair gelecekteki oyuncu arkadaşlarıma söz verebilirim. Hasbro resmen hayallerimizdeki Risk oyununu geliştirmeyi başarmış. Risk: Star Wars Edition ile Galaksi’yi fethetme imkanı sunuluyor.

star-wars-risk-gorsel-2

Oyuncular Güç’ün Aydınlık ya da Karanlık tarafına katılıp, Return of the Jedi’ın unutulmaz savaşlarını tekrar canlandırabilecek. Death Star’a saldırı, Endor’un kurtuluşu ve hatta Luke ve Darth Vader arasındaki son savaş Risk: Star Wars sayesinde tecrübe edilebilecek.

Kutu içerisinden onlarca X-Wing, Y-Wing, Tie-Fighter figürleri çıkıyor. Kurallar yine bildiğimiz Risk kuralları. Ancak bazı mekaniklerin değiştiğini söylemekte fayda var. İlk dikkati çeken oyun tahtasının bir hayli değişik olması. Normal kare şekil yerine bir Tie-Fighter’ı andıracak şekilde tasarım hazırlanmış. Benim baya hoşuma gitti.

İlginizi Çekebilir  Yeni Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger ile Tanışın

star-wars-risk-gorsel

2-4 kişi olarak oynanabilen kutu oyunun fiyatı ise şaşılacak şekilde oldukça uygun. 30 dolar etiket fiyatıyla Hasbro mağazasında satışa çıkarıldı. Açıkçası en kısa sürede bu oyunu denemek için sabırsızlanıyorum.