Haberler

Yepyeni Risk: Star Wars Görücüye Çıktı!

star-wars-risk-banner

Hasbro tarafından piyasaya sürülen Risk, sadece tek bir gezegen üzerinde değil kocaman bir Galaksi’de geçiyor. X-Wing uçaklarınızı savaş moduna getirin, büyük bir maceraya dalış yapıyoruz!

Konu Risk olduğu zaman tahammül edilemez bir oyuncu haline geliyorum. Hangi tarz ya da sürüm olursa olsun, benimle bir kere Risk oynayanlar, ikinci kere aynı masaya oturmak istemiyor. Hayır! Olay çok iyi oynadığımdan değil. Aşırı mızıkçılık yaptığımdan.

Bu seferki Risk oyununun altını üstüne getirmeyeceğime dair gelecekteki oyuncu arkadaşlarıma söz verebilirim. Hasbro resmen hayallerimizdeki Risk oyununu geliştirmeyi başarmış. Risk: Star Wars Edition ile Galaksi’yi fethetme imkanı sunuluyor.

star-wars-risk-gorsel-2

Oyuncular Güç’ün Aydınlık ya da Karanlık tarafına katılıp, Return of the Jedi’ın unutulmaz savaşlarını tekrar canlandırabilecek. Death Star’a saldırı, Endor’un kurtuluşu ve hatta Luke ve Darth Vader arasındaki son savaş Risk: Star Wars sayesinde tecrübe edilebilecek.

Kutu içerisinden onlarca X-Wing, Y-Wing, Tie-Fighter figürleri çıkıyor. Kurallar yine bildiğimiz Risk kuralları. Ancak bazı mekaniklerin değiştiğini söylemekte fayda var. İlk dikkati çeken oyun tahtasının bir hayli değişik olması. Normal kare şekil yerine bir Tie-Fighter’ı andıracak şekilde tasarım hazırlanmış. Benim baya hoşuma gitti.

star-wars-risk-gorsel

2-4 kişi olarak oynanabilen kutu oyunun fiyatı ise şaşılacak şekilde oldukça uygun. 30 dolar etiket fiyatıyla Hasbro mağazasında satışa çıkarıldı. Açıkçası en kısa sürede bu oyunu denemek için sabırsızlanıyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Galaxy's Edge ile Star Wars Evrenini Yaşayabileceğiz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.