Haberler

Yapılmamış He-Man Filmi, Atılgan ve He-Man’in Dostluğu Hakkında Olacakmış

The Dark Knight Rises ve Man of Steel’in yazarı David S. Goyer, hayata geçmemiş He-Man filmi senaryosunun ayrıntılarını açıkladı.

Dolph Lundgren‘in Gölgeler Şatosu’nun (Grayskull) gücünü kullandığı kült klasik Masters of the Universe‘ten bu yana He-Man‘i bir canlı aksiyon filminde ekrana geri getirme girişimlerinin o kadar uzun süredir devam ettiği bir sır değil.

Eternia’yı yeniden sinemada göstermek için Jon M. Chu ve McG gibi yönetmenler konuya el attılar. Matt Holloway ve Art Marcum gibi senaristler de He-Man filmi için kalem oynattılar ama hepsi nafile. Iron Man ve Thor: Ragnarok’un senaristi Christopher Yost ve Dark Knight Rises’ın yazarı David S. Goyer de bu filmi yazmaya çalışan isimler arasındaydı. Hatta başrol oyuncusu Noah Centineo, uzun süre boyunca He-Man filmi için hazırlandı.

David S. Goyer, Masters of the Universe Filminin Yüzüklerin Efendisi Kadar Görkemli Olmasını İstemiş

Prens Adam’ı ve kaslı He-Man’i yeniden sinemalara getirmek gerçekten ne kadar zor olabilir?

Kevin Smith’in animasyonlu Masters of The Universe: Revelation dizisi Netflix’te 80’lerin çocuklarını mutlu ederken, David S. Goyer, kısa süre önce Hollywood Reporter’a verdiği röportajda Masters of the Universe filmi senaryosundan da bahsetti. Yazdığı senaryoda Eternia’nın kahramanı He-Man ile sadık hayvanı Atılgan (Battle Cat) arasındaki ilişkiye odaklandığını açıkladı.

Yazdığımız senaryoyu haklı olarak beğendim. Bu konuda en çok sevdiğim şey, senaryonun çoğunlukla He-Man ve Atılgan arasındaki dostluk hakkında olmasıydı. Senaryo, Güç Kılıcı’nı zamanın farklı dönemlerinde her zaman alan bir He-Men ve ona hizmet eden bir Atılgan olması üzerineydi. Ve herkes, bu seferki He-Man ve Atılgan’ın bu güce layık olmadığını düşünüyordu. Yani bu, Güç Kılıcı’nı alan karakterin bir hikayesiydi ama daha da önemlisi, bu adamın zayıf olduğunu düşünen Atılgan’ın dostluğunu kazanma hikayesiydi. Bu fikri gerçekten beğendim ve eğlenceli bir hikaye olduğunu düşündüm. İçinde çok fazla mizah vardı. Atılgan onu isteksizce kabul ediyor ve Atılgan’ın kendisini kabul etmesi He-Man’i yüreklendiriyordu.

He-Man and the Masters of the Universe, ilk olarak 1980’lerde Mattel tarafından oyuncak serilerini satmanın bir yolu olarak geliştirildi. Seri, Filmation firması için büyük bir hit oldu ve 80’lerin en büyük animasyon şovlarından biri haline geldi. Dolph Lundgren‘in başrolde oynadığı canlı aksiyon filmi daha yetişkinlere yönelik bir filmdi ve hikayeyi Eternia’dan Dünya’ya taşıyordu. İlk başta çok beğenilmemişti ancak sonra kült filmler arasında yerini aldı.

O zamandan beri hayranlar, aktör Noah Centineo‘nun iki yıl boyunca He-Man olarak rol aldığı son girişim de dahil olmak üzere yeni bir He-Man filmi beklediler. Hatta proje o kadar ilerlemişti ki, vizyon tarihi bile açıklanmıştı. 2020 yazında da filmin çekimleri başlayacaktı. Tam da bu dönemde Kevin Smith’in Masters of The Universe: Revelation animasyon dizisi, He-Man hayranlarına ilaç gibi geldi.

Bakalım üzerinde çok fazla emek harcanmış film hayata geçecek mi?..

Kaynak: The Hollywood Reporter, MovieWeb

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Monty Python Ekibinden Terry Jones Hayatını Kaybetti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.