Haberler

Xbox Game Pass Diğer Platformlara Gelmeyecek

Xbox Game Pass’in başka platformlarda da yayınlanacağı yönünde çıkan haberlere karşın açıklama yapan Phil Spencer, söylentilere son noktayı koydu.

Geçen yıl içerisinde Nintendo Switch konsolu için Microsoft destekli Cuphead yayınlanmıştı. Az da olsa Xbox Game arayüzü desteğiyle Switch üzerinden sunulan Cuphead, elbette birçok soruyu da beraberinde getirmişti.

Bir süredir tartışılan konu şuydu ki, Xbox Game Pass diğer platformlarda ulaşılabilir hale gelecek miydi? Şu an için PC ve Xbox One konsollarında geçerliliği olan Game Pass üyeliğinin Switch ya da PS4 platformuna da geleceği yönünde söylentiler vardı.

Konu hakkında ilk ve son kez açıklama yapan Phil Spencer, böyle bir durumun gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Spencer, Xbox Game Pass’in sunduğu tecrübe ve kütüphane yapısının sadece PC ve Xbox kullanıcılarına özel olduğunun üzerine bastı.

Yani bu demek oluyor ki Xbox Game Pass başka platformlarda karşımıza çıkmayacak. Bence doğru da bir karar alınmış. Farklı platformlar üzerinde, farklı üyeliklerle, en azından sunulan içeriklerin karşılaştırmalarını yapıp bizim için hangisi en uygunsa ona yatırım yapabiliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Yaratık Kesme Keyfi - Dauntless İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu