Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Witcher Masaüstü FRP Oyunu Oluyor!

Witcher Masaüstü FRP Oyunu Oluyor!

the-witcher-cizgi-roman

Sevilen bilgisayar oyunu sonunda masaüstü FRP sistemi olarak Witcher severlerin beğenisine sunulacak.

CD Projekt Red, Witcher’ın FRP sistemini geliştirmesi için iddialı bir firmayla anlaştı.

Şu sıralar Witcher 3’ün getirdiği başarının meyvelerini toplayan CD Projekt Red, yeni bir haber ile takipçilerini sevindirdi. Fantastik bir roman serisinden uyarlanan Witcher, sonunda masaüstü RPG sistemi olacak. CD Projekt bunun için R. Talsorian Games ile anlaştı.

Bu firma kim dediğinizi duyar gibiyim. R. Talsorian Games, Cyberpunk 2020’nin arkasındaki firma. Hali hazırda bu iki firmanın yakın bir dostluk içerisinde olduğunu biliyoruz. CD Projekt, Cyberpunk 2077 için masaüstü oyunlarının efsane ismi Mike Pondsmith ile çalışıyor. Haliyle, Witcher’ın RPG sistemi için de çok uzağa gitmelerine gerek kalmadı.

mike-pondsmith-gorsel

Firma yetkililerinden Marcin Momo, resmi forum sayfasından yaptığı açıklamada, geliştirilen RPG sisteminin Witcher dünyasını tamamıyla yansıtacağını belirtti. Cyberpunk 2020 için geliştirilen Fuzion sistemi, Rivialı Geralt’ın dünyasını bizlere aktarmak için oldukça kullanışlı olacak gibi gözüküyor. Sistem dahilinde isterseniz bir yaratık avcısı, isterseniz de bir tüccar olabileceksiniz. Elbette büyüler, silahlar ve Witcher’ın unutulmaz ekipmanları da sistem içerisinde bulunacak.

İlginizi Çekebilir  Mordenkainen's Tome of Foes'un 12 Yeni Canavarı Yayınlandı

Şu an Witcher RPG hakkında detaylı bir açıklama yok. 2016’nın ortalarında sistemin çıkış tarihi ve detayları hakkında daha fazla bilgi sunulacağı belirtildi.