Haberler

Unreal Engine 4 Ücretsiz Oldu!

unreal-engine-4-banner

Epic Games tarafından geliştirilen ve üst seviyede performans sergileyen Unreal Engine 4 motoru, ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu. Eğer oyun geliştirmekle uğraşıyorsanız, Unreal Engine 4 ile hayalinizdeki oyunu inşa edebilirsiniz.

Piyasadaki en ünlü ücretsiz grafik motorlarından biri Unity. Birçok ücretsiz oyun bu grafik motoru ile inşa ediliyor. Ancak Unity’nin altyapısı sınırlı. Daha fazlası için bir noktadan sonra cebinizden para çıkması gerekiyor. Öte yandan artık yeni bir alternatifiniz var. Hem de oldukça iyi bir alternatif.

İlgili Makaleler

Epic Games’in duyurusu ile Street Fighter V, Mortal Kombat X, ve EVE: Valkyrie gibi oyunların altyapısını oluşturan Unreal Engine 4’ü ücretsiz olarak indirebileceksiniz. İşin ilginç kısmı ise motoru indirdiğinizde bir oyun yapmak için ihtiyacınız olan tüm gerekli ekipmanları, araçları bu ücretsiz sürüm içerisinde bulabileceksiniz. Yani cebinizden para çıkması gerekmeyecek.

Unreal Engine 4, sanal dünyanın gerçeklik sınırlarını zorluyor.
Unreal Engine 4, sanal dünyanın gerçeklik sınırlarını zorluyor.

Epic Games’in bu konudaki tek isteği, eğer oyunu piyasaya ücret karşılığında sürerseniz sizden pay alacak olması. Oyun 3000 dolarlık satışı sınırını geçtiğinde, Epic Games her finansal çeyrek başında kazandığınız paranın %5’lik kısmından ortaklık payı alacak.

Unreal Engine 4, geçtiğimiz yıl içerisinde aylık 19 dolarlık bir fiyat karşılığında tüm kullanıcılara sunulmuştu. Grafik motorunun tamamen ücretsiz olarak sunulması hakkında Epic Games CEO’su Tim Sweeney tarafından bir açıklama yapıldı. Sweeney “Unreal’in oldukça güçlü olduğunu fark ettik. Bu yüzden tüm engelleri kaldırarak, daha geniş vizyonlara sahip olan ve geleceğe dair yeni planları olan kullanıcılara ücretsiz olarak sunma kararı aldık” sözlerine yer verdi.

Unreal Engine 4’ü hızlı bir şekilde resmi sitesi üzerinden indirebillirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Edge of the Empire RPG

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.