Haberler

Ünlü Besteci Rahman Altın’dan Monster Notebook’a Özel Müzik Parçası

Türkiye’nin ilk oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook‘un kurumsal müziklerini dünyaca ünlü müzisyenimiz Rahman Altın besteledi.

Girişimleriyle adından gerek yurt dışı gerek yurt içinde her geçen gün daha da çok söz ettiren Monster Notebook, sadece masaüstü bilgisayar performansını dizüstü bilgisayarların işlevselliğiyle bir araya getiren modelleriyle değil kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunma yolunda attığı adımlarla da dikkatleri çekmeye devam ediyor.

monster-notebook

Bu anlayışın etkilerini şirketin işleyişinin her aşamasında görmek mümkün. Örneğin firma, piyasadaki en yeni donanım bileşenleri kullanılarak oluşturulan modellerini, diğer markalara göre avantajlı fiyatlar ve etkin satış sonrası destek hizmetiyle kullanıcılarına sunuyor. Geçtiğimiz haftalarda Kadıköy’de açılan ve Türkiye’nin yalnızca oyun bilgisayarlarına ayrılmış ilk mağazası olma özelliğini taşıyan Monster Kadıköy şubesi, sıra dışı tasarımı, özel VR alanı ve etkileyici atmosferiyle göz dolduruyor.

Şirket teknoloji alanında Intel, NVIDIA, Seagate, Kingston ve Microsoft gibi dünya devleriyle yaptığı iş birliklerinin bir benzerini, Kelebeğin Rüyası, Cenneti Beklerken ve Uzak İhtimal gibi filmlerin müziklerine imzasını atmış, dünyaca ünlü Türk besteci Rahman Altın‘la yaptı. Monster Notebook, Rahman Altın’ın eliyle, duyduğunuz anda aklınıza Monster’ın performans canavarı oyun bilgisayarlarını getirecek heyecan verici bir müzikal temaya kavuştu.

rahman-altin

Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, konuyla ilgili düşüncelerini şu şekilde belirtti:

“Bu çalışmayı yaparken duyulara hitap eden bir marka olmayı amaçladık. Bu amaçla öncelikle Monster’ı anlatan görsel bir tarz belirledik. Ardından bir firmayla anlaşıp Monster için mağazalarımızda kullandığımız özel bir koku hazırlattık. Bunları bütünleyici bir unsur olarak müziğin de kullanılmasıyla atmosfer çok daha etkileyici oluyor, insanlara daha fazla anlam ifade ediyor. Bu nedenle Monster’a özel bir müzik parçası oluşturmak istedik ve araştırmalarımız sonunda böyle bir işin altından ancak Rahman Altın gibi bir ismin kalkabileceğini öğrendik. Türkiye’de kurulmuş bir oyun bilgisayarı markası, Türkiye’den çıkmış böylesine büyük bir besteciyle bir araya gelince de ortaya çok güzel bir eser çıktı. Umarım oyunseverler de beğenirler.”

Besteci Rahman Altın ise bu eseri ortaya koyarkenki düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Monster Notebook delicesine bir emek ve tutkunun ürünü olan bir teknoloji harikası. Arkasında durduğu misyon benim için hayatın vazgeçilmezlerinden. Monster benim gözümde vahşi bir yırtıcı gibi. Onda içine sığmayan bir heyecan, dışarı çıkmak isteyen, o minik dizüstü bilgisayarın içine sığmayan büyük bir güç görüyorum. Monster Notebook’un ana temasını bestelerken bana yol gösteren hisler bunlar oldu. Geleceğin ürünü olan bu bilgisayarın içinde yaşayan canavarı anlatmak için binlerce davulun yeri göğü inleten ritimleri arasında yükselen savaşçı çığlıklarını ve çello solısunun kulakları yırtan sesini kullandım. Müthiş bir ekip ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu süper proje vasıtası ile kariyerimin en önemli bestelerinden birine imza atmış oldum. İçinizdeki canavara gelsin!”

Rahman Altın tarafından Monster’a özel olarak yazılmış bu çok özel besteyi dinlemek için hemen buraya bakın.

Monster Hakkında

2005 yılında piyasaya girişiyle birlikte dizüstü bilgisayar dünyasında yüksek performansıyla çığır açan ve yepyeni bir standart sunan Notebook Canavarı Monster, son 15 yılda birçok ilke imza atmıştır.

Monster, İş İstasyonları Serisi (Workstation) ve Oyun Serisi (Gaming) olmak üzere iki kategoride dizüstü bilgisayar üretimi gerçekleştirmektedir. Oyun tutkunlarının masaüstü bilgisayar tabusu ilk kez Monster Notebook ile yıkılmış ve “oyun bilgisayarı” konsepti notebook dünyasına Monster sayesinde taşınmıştır. Yüksek hız, kapasite ve performans açısından üstün bir teknoloji sunan Monster Notebook, oyun tutkunları kadar mimarlar, grafik tasarımcılar gibi kapasiteye ve performansa ihtiyaç duyan farklı profillerdeki meslek gruplarının da kısa zamanda gözdesi haline gelmiştir.

2005 yılından bu yana kullanıcılarına farklı bir iş ve oyun deneyimi yaşama olanağı veren Notebook Canavarı, bunu, yüksek kapasiteye sahip SSD ya da 7200 RPM sabit diskler, yüksek kapasiteli ve performanslı bellekler ve yine yüksek performansa sahip ekran kartlarıyla gerçekleştirmektedir.

Resmi Web Sitesi: www.monsternotebook.com.tr

Rahman Altın Hakkında

Rahman Altın, 28 Aralık 1971’de Ankara’da doğmuş yapımcı, besteci ve opera sanatçısıdır. Şair ve ressam olan annesi Gülseren Altın ile keman virtüözü olan babası sayesinde erken yaşlardan itibaren müziğe ilgi duymaya başladı.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nde eğitim alan Altın, 1999 yılında konservatuvarı bitirdikten sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi Korosu’nda tenor olarak sahne aldı. Kariyerinin ilk yıllarında televizyon, radyo ve sinema için birçok jenerik müziği besteleyen Rahman Altın, Cenneti Beklerken adlı film için bestelediği müziklerle aralarında SİYAD En İyi Müzik Ödülü’nün de bulunduğu birçok ödüle layık görülmüştür.

ASCAP (American Society of Composers Authors and Publishers) ve 20th Century Fox tarafından düzenlenmiş Film Müziği Atölyesine katılmaya hak kazanmış ilk ve tek Türk müzisyen olmaya başlamıştır. Altın, buradaki başarısının ardından Hollywood’da birçok ünlü yapımcıdan teklif almıştır. Çalışmalarına Los Angeles’ta devam eden Altın, Grammy Ödülleri’ne 4 dalda aday gösterilmiş; World Soundtrack Awards, Uluslararası Milano Uluslararası Film Festivali Ödülleri ve Moondance Uluslararası Film Festivali başta olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası etkinlikte ödül almıştır.

Kendisi aynı zamanda dünyanın en önemli Star Wars koleksiyonerlerinden biridir.

Resmi Web Sitesi: http://www.rahmanaltin.com/

İlginizi Çekebilir  Yeni Zelanda'da Bulunan Böceğe Frodo'nun Adı Verildi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu