Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Universal Studios, Harry Potter Dünyasını Açıyor

Universal Studios, Harry Potter Dünyasını Açıyor

wizarding-world-of-harry-potter-banner

Dünyanın en büyük film yapım şirketlerinden, Harry Potter filmlerini de yapan Universal Studios, Harry Potter severler için güzel haberi verdi.

Wizarding World of Harry Potter (Harry Potter’ın Büyü Dünyası) adı verilen eğlence parkı için tarih verildi.

Harry Potter dünyasına adım atabileceğiniz muhteşem eğlence parkı 7 Nisan 2016’da açılıyor.

Daha önce Universal Studios bünyesinde de Harry Potter konseptli bir gezi alanı mevcuttu. Burada filme ait eşyaları görebilir, Hogwarts’ın içerisinde dolaşabilirsiniz. Bu eğlence parkının farkı, parkın içerisine kurulacak olan Harry Potter and the Forbidden Journey (Harry Potter ve Yasak Yolculuk) isimli bir tren. Bu tren ile HD kalitesinde 3D yolculuk imkanı sağlayacak.

Bu eğlence parkı içerisinde Flight of the Hippogriff (Hippogriff’in Uçuşu) adı verilen bir roller coaster (hız treni) olacak. Bu tren aynı zamanda Universal Studios’un ilk dış mekan treni olacak.

Hollywood’da açılacak olan eğlence parkı için televizyon reklamları başlamış bile;

Potterheadler için büyülü bir yolculuk olduğunu düşünüyoruz. 7 Nisan’dan sonra muhteşem bir eğlenceye hazır olun! Ayrıca Honeydukes™, Ollivanders™, Baykuş Postası™, Zonko’un™ Şaka Dükkanı, Wiseacre’ın Büyücülük Malzemeleri, Dervish and Banges, Gladrags Wizardwear ve Filch’in Hacizli Eşyalar Mağazası™ dükkanlarından alışveriş yapmak için şimdiden para biriktirmeye başlayın.

İlginizi Çekebilir  J.K. Rowling, Harry Potter Serisine Geri Dönüyor!

Eğer açılışa gitmeyi düşünürseniz hemen buradan kaydınızı yapabilirsiniz.