Haberler

Uçan Motorsiklet Aero-X Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

land-speeder

Star Wars filmlerinde, Endor Savaşı sırasında Stormtrooperlar’ın kullandığı Speeder Bike’tan ve Luke’un kullandığı Land Speeder’dan esinlenen tasarımcılar uçan motorsikleti yaptılar.

Aerofex isimli teknoloji firması tarafından üretilen Aero-X projesinin başında uçuş mühendisi Mark DeRoche bulunuyor.

Şimdilik sadece iki kişilik olarak üretilen Aero-X, yerden 3,5 metre havalanabiliyor. Aero-X, şimdilik en fazla 72 kilometre hıza ulaşabiliyor. Aero-X’in uzunluğu 4.5 metre, genişliği ise 2.1 metre.

Aerofex firması siparişleri almaya başladı bile. Aero-X için belirlenen fiyat şimdilik 85 bin dolar ancak firma, bu fiyatın değişebileceğini belirtiyor. Hemen ön sipariş vermeniz gerekiyorsa 5000 dolar depozito vererek ön siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz sonradan bu 5000 doları geri alabilirsiniz. Hemen sipariş verseniz bile ürüne sahip olmak için 2017 yılına kadar beklemeniz gerekiyor.

Bilimkurgunun günümüz teknolojisine ilham kaynağı olduğunun bir kanıtı daha ortaya çıkmış oldu. Uçan arabalar gerçek olmadı ama uçan motorsiklet geliyor. Aero-X ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

İlhamını bilimkurgudan alan 10 icat için buraya bakabilirsiniz.

aerofex-hover-bike-prototype aero-x v3 aero-x aero-x-hoverbike aero-x-hoverbike-on-sale-140513-670 aero-x-side-1 concept-render-of-the-aero-x-hover-bike

Aero-X tanıtım videosu:

İlginizi Çekebilir  Cyberpunk FRP Kitaplarında Büyük Kampanya

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu