Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Nisan 2015

tusot-banner

Seçim sürecinin tamamlanmasının ardından, Nisan ayında TÜSOT organizasyonları kaldığı yerden hız kesmeden devam etti.

Bu sezonun gözde oyunu olan Star Wars X-Wing minyatür oyunu için İstanbul ve Ankara’da 3 ayrı turnuva düzenlendi. Turnuvalara ilgi her zamanki gibi yoğun oldu…

İlk turnuvamız, 29 Mart 2015 tarihinde İstanbul Pegasus’ta gerçekleştirildi. C tipi olan (Escalation) turnuvaya ilgi yoğun oldu. Toplam 10 kişinin katıldığı turnuvada Bahadır Hacıoğlu, rebel filosuyla ilk turnuva birinciliğini kazandı. Aynı turnuvada imperial filosuyla Tunç İper ikinci, rebel filosuyla Halil Kardıçalı üçüncü olma başarısı gösterdi. Bu turnuva, stajını bu sezon tamamlayan hakem Ural Urgunlu’nun da ilk turnuvası olma özelliği taşıyordu…

tusot-oyun-resim

Nisan ayında Ankara’da da bir turnuva düzenlendi. Yine stajını bu sezon tamamlayan en yeni ve en genç hakemimiz Oğuzkan Fındıkoğlu, Ankara Oversoul’da toplam 10 kişinin katıldığı B tipi bir X-Wing turnuvası düzenledi. 12 Nisan’da düzenlenen ve birçok yeni oyuncunun katıldığı turnuvada Yasin Girgin rebel filosuyla birinci, Ous Alta imperial filosuyla ikinci ve Alp Buğra Ekti rebel filosuyla üçüncü sırayı aldılar.

tusot-ankara-oyun

Son olarak 19 Nisan tarihinde, İstanbul Pegasus’ta Işık Belül tarafından düzenlenen B tipi turnuvada yeni filo tipi olan Scum’lar ilk defa boy gösterdiler Yeni gemilerin büyük rağbet gördüğü turnuvada katılım da yüksek gerçekleşti. 10 kişinin kıyasıya mücadele ettiği turnuvada birinciliği imperial filosuyla Ahmet Gürsoy, ikinciliği Scum filosuyla Gökhan Sağlam, üçüncülüğüyse yine Scum filosuyla Berkay Mumoğlu kazandı.

tusot-oyun2

Mayıs ayı ile birlikte Ulusal Turnuvaya giden yolda son dönemece girilmiş olacak. ELO sıralamasında üst sıralarda yer almak isteyenlerin kıyasıya mücadelesi Mayıs ayında da süreceğe benziyor. Şimdiden tüm oyuncularımıza başarılar diliyoruz.

Turnuvalar devam ederken TÜSOT Yürütme Kurulu da aktif olarak görevine başladı. Yeni bir sistemin hayata geçirilmesinden ulusal turnuvanın planlanmasına, yeni formatların hazırlanmasından geçmiş dönemden kalan görevlerin tamamlanmasına kadar birçok konuda önemli adımlar atıldı. TÜSOT üyeleri hayata geçirilmekte olan bu yenilikleri özellikle yeni sezonda yakından görebilecekler.

İlginizi Çekebilir  Suudi Arabistan'ın 500 Milyar Dolarlık Ütopik Şehir Projesi - Neom

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu