Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Mayıs 2015

tusot-banner

Mayıs ayını geride bırakırken TÜSOT’ta 2014-2015 sezonunun da sonuna geldik. Ulusal Turnuva döneminin yaklaşması nedeniyle turnuvalar da bu ayda hız kesmeden devam etti.

TÜSOT Star Wars X-Wing grubundaki oyuncular Ulusal Turnuvaya davet kazanabilmek için son ana kadar mücadele etmeye devam ettiler.

Bu ay ilk turnuva, 10 Mayıs 2015 tarihinde Ankara Oversoul’da gerçekleştirildi. B tipi olan ve Oğuzkan Fındıkoğlu tarafından düzenlenen X-wing turnuvasına 8 kişi katıldı. Yeni oyuncuların yer aldığı ve Rebel tarafının büyük bir başarı kazandığı turnuvada Arda Turgut, rebel filosuyla ilk turnuva birinciliğini kazandı. Aynı turnuvada rebel filosuyla Halil Kardıçalı ikinci ve yine rebel filosuyla Genco Caner üçüncü olma başarısı gösterdi.

tusot-x-wing

İkinci turnuvamız 17 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul Pegasus’ta gerçekleştirildi. Berkay Mumoğlu tarafından düzenlenen B tipi X-Wing turnuvasına da toplam 8 kişi katıldı. Işık Belül’ün Imperial filosuyla birinciliğini kazandığı turnuvada, yine Imperial filosuyla Görkem Demircioğlu ikinci, Scum filosuyla Ural Urgunlu üçüncü oldu. Bu turnuvada ayrıca Uğur Korfalı stajını tamamlayarak TÜSOT Hakem Ailesine katılmaya hak kazandı.

31 Mayıs 2015 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirilecek A Tipi Yeşil turnuvayla TüSOT’ta 2014-2015 sezonu sona ermiş olacak ve oyuncular Ulusal Turnuvayı beklemeye başlayacaklar.

tusot-x-wing-foto

Star Wars X-Wing Ulusal Turnuvası bu yıl 21 Haziran 2015 tarihinde Tunç İper tarafından gerçekleştirilecek. İstanbul’da Pegasus Oyuncak’ta gerçekleştirilecek organizasyon için Ulusal Turnuvaya katılmaya hak kazanmış oyunculara davetleri yapılmaya başlandı. Büyük bir rekabetin yaşanacağı ve sezonun en iyisinin belirleneceği organizasyonda şimdiden tüm oyuncularımıza başarılar diliyoruz.

Ulusal Turnuvası organizasyonu ile ilgili gelişmeleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Call of Cthulhu Oyunundan E3 Fragmanı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.