Haberler

TÜSOT’tan Haberler – Eylül ve Ekim 2014

tusot-banner

Ülkemizin önemli oyun topluluklarından olan TÜSOT‘un bültenlerine devam ediyoruz. Sitemizin basın sponsorluğunu yapan LEVEL dergisinin de desteklediği TÜSOT’un yaptıklarını ve yapacaklarını sitemizeden takip edebilirsiniz.

Türkiye Savaş Oyunları Topluluğu’nun Eylül ve Ekim ayı bülteni;

Eylül ayının gelmesiyle birlikte 2014-15 sezonu seçimlerle açıldı. Warhammer 40k Başhakemi olarak Işık Belül, Warhammer Fantasy Başhakemi olarak H. Ruhi Küçük ve Star Wars X-Wing Başhakemi olarak Tunç İper seçilerek görevlerine başladılar.

Yeni sezonun getirdikleri elbette başhakemlerle sınırlı kalmadı! İstanbul, Bakırköy’de hizmet veren Sığınak Kafe en yeni turnuva merkezimiz olarak aramıza katıldı. Bu yeni turnuva merkezi, şimdilik X-Wing oyuncuları için organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Ancak zamanla diğer oyun grupları için düzenlenecek organizasyonlara da yer vermeyi planlıyorlar.

tusot-siginak

Bu sezon yeni sistem denemelerini de beraberinde getiriyor. TÜSOT’un kuruluşundan beri uygulanan ELO puanlama sisteminin yerine, alternatif bir puanlama sistemi tasarladık. Bu sezon ELO sistemi kullanılmaya devam edecek ama yeni sistemin de deneme sürüşlerine başlıyoruz. Bu süreçte ELO tablosundaki puanınızla birlikte yeni sisteme göre alacağınız puanı da internet üzerinden inceleme fırsatı bulacaksınız.

Unutmadan! Warhammer Fantasy modellerinizi hazırlamaya başlasanız iyi olur. Zira Warhammer Fantasy grubunda da değişim rüzgarları esiyor. TÜSOT’un kuruluş nedenlerinden biri olan “Uluslararası organizasyonlara Türkiye şampiyonu/takımı yollama” hedefini hayata geçirmek adına yeni bir adım attık. Bu doğrultuda uluslararası ETC (European Team Championships) organizasyonuyla uyumlu bir Warhammer Fantasy formatı hazırladık. Turnuva duyuruları çok yakında gelmeye başlayacaktır.

tusot

Uzun bir yaz tatilinin ardından oyuncular ve hakemler belli ki turnuvaları çok özlemişler. Zira 3 şehirde arka arkaya turnuvalar düzenlendi. Eylül ayı boyunca üçü X-Wing ve biri Warhammer 40.000 olmak üzere toplam 4 turnuva oldu. Her turnuvanın farklı bir turnuva merkezinde düzenlenmiş olması da ekmek kadayıfı ile kaymak arasındaki ilişkiyi andırır nitelikteydi…

Düzenlenen turnuvalar ve kazananlar:

7 Eylül 2014 – X-Wing – İzmir/Kule Sakinleri – Efe Duman

14 Eylül 2014 – X-Wing – İstanbul/Sığınak – Çağlar Kalaycıoğlu

28 Eylül 2014 – X-Wing – Ankara/Oversoul – Emre Karakaş

28 Eylül 2014 – WH40K – İstanbul/Pegasus – Mesut Gültepe

Ekim ayında da organizasyonlar hız kesmeden devam etti. 11-12 Ekim 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenen Kontakt – 5’te yer aldık ve Star Wars X-Wing için özel bir oyun günü düzenledik. Tüsot’a ayrılan alanda Kontakt katılımcılarına X-Wing oyununu tanıtmış olduk. Ayrıca bülteni hazırladığımız tarihe kadar İstanbul ve İzmir’de birer X-Wing turnuvası düzenlendi. Böylece X-Wing için bu sezon hazırlanan C Tipi format da ilk defa İstanbul’da denenmiş oldu.

Ekim ayı turnuvaları ve kazananlar:

19 Ekim 2014 – X-Wing – İstanbul/Pegasus – Ural Urgunlu

19 Ekim 2014 – X-Wing – İzmir/Kule Sakinleri – Onur Özden

Turnuvalar TÜSOT’a yeni hakemler de kazandırdı. İstanbul’da Candaş Tekman ve Ankara’da Oğuzkan Fındıkoğlu, stajlarını tamamlayarak hakem ailemize katıldılar. Ayrıca WH40K Başhakemi Işık Belül Eylül ayında düzenlediği ve X-Wing Başhakemi Tunç İper Ekim ayında düzenlediği turnuvayla ustalık kazanmış oldu. Kendilerini tebrik ediyor, yeni sezonda başarılar diliyoruz.

Gelecek bültende görüşünceye kadar hoşça kalın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Rogue One'ın Yeni Uzay Gemisini Yakından Gördünüz Mü?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.