Haberler

Türkiye’de ve Türkiye’den Oyun Çalışmaları Kitabı Çıktı

Ülkemizdeki oyun çalışmaları üzerine hazırlanan Türkiye’de ve Türkiye’den Oyun Çalışmaları isimli kitap Nobel Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Oyun basını dünyasından da tanıyacağınız Dr. Ertuğrul Süngü ve Doç. Dr. Barbaros Boston tarafından editörlüğü üstlenilen kitap, ülkemizdeki oyun çalışmaları üzerine hazırlanmış harika bir kaynak.

Kitabın tanıtımını da şu şekilde:

“Türkiye’de ve Türkiye’den Oyun Çalışmaları” isimli, Oyun Çalışmaları alanını odağına alan kitap piyasada! Ülkemizde her on yılda büyük bir sıçrama ile yükselen dijital oyun dünyası, sadece kodlamadan ve programlamadan ibaret değil. Bu bağlamda 90’lı yıllardan buyana başta Amerika ve Avrupa olmak üzere akademik bir çalışma alanı olarak ortaya çıkan Oyun Çalışmaları, ülkemizde de giderek gelişen ve birçok akademisyenin araştırma yaptığı bir başlık haline gelmiştir.

Kitap içerisinde yedi tanesi Türkiye, yedi tanesi de global odaklı toplamda 14 farklı bölüm bulunmaktadır. 18 yazarın katkıda bulunduğu bölümler arasında, Rol Yapma Oyunlarından, Kutu Oyunlarına, Çizgi Romandan, Sanal Gerçekliğe kadar uzanan, bir anlamda oyun kültürünü oluşturan ve oluşturmaya devam eden birbirinden farklı başlık sıralanmaktadır. Editörlüğünü Dr. Ertuğrul Süngü ve Doç. Dr. Barbaros Bostan hocaların üstlendiğin kitabın, kapak tasarımı da Murat Kalkavan tarafından yapıldı. Nobel Yayınevi tarafından basılan kitaba, başta kendi internet sitesi olmak üzere birçok kitabevinden ulaşmak mümkün.

Kitabın siparişini buradaki bağlantı üzerinden de verebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.