Haberler

Tim Burton’ın Kayıp Hansel ve Gretel Filmi

tim-burton-big-eyes

30 yıl önce Tim Burton’un Disney Kanalı için hazırladığı Hansel ve Gretel filminin bir kopyası ortaya çıktı. Usta yönetmenin bu eski masala bakış açısı akıllara zarar!

Tim Burton, Batman filmleri ile Hollywood’da ün kazanmış olsa bile Beetlejuice, Edward Scissorhands, Corpse Bride gibi kendine has filmleriyle bir takipçi kitlesi yaratmıştı. Sinemanın dahi çocuğu olarak adlandırılan ve Gotik Sinema gibi bir kavramı bizlere tanıştıran Burton’un 30 yıl önce Disney kanalı için çektiği Hansel ve Gretel filmi ortaya çıktı.Hansel and Gretel

Biz her ne kadar kayıp desek de, bu filmin Tim Burton tarafından yapıldığı biliniyordu. Ancak filmin bir kopyası hiçbir yerde bulunmuyordu. 1983 yılında Disney Channel’da Cadılar Bayramı’nda yayınlanan bu Hansel ve Gretel filmi, o dönemin çocuklarını derinden etkilemiş olabilir. Bu filmin kopyası bir şekilde YouTube’a düşmüş.

Usta yönetmen Grimm Masalları içerisinde bulunan bu Avrupa hikayesini bambaşka bir havaya sokmuş. Kendisine has absürd anlatımı ve gotik ögeleri kullanırken, oyuncu olarak da uzak doğulu isimleri seçmiş. Sahneler ve çekimler komik gözükse de, her anı Tim Burton kokuyor. Bazen Hong Kong Aksiyon Sinemasını anımsatan sahnelere sahip olan Hansel ve Gretel mutlaka izlenmesi gereken bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü gerçekten çok sayko bir film olmuş.

Sözü fazla uzatmadan Tim Burton’un Hansel ve Gretel’i kendisine has yorumlayışını izlemeniz için videoyu buraya bırakıyoruz:

İlginizi Çekebilir  BOOM! Studios, Netflix ile Yeni Anlaşma İmzaladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu