Son Haberler
Anasayfa » Haberler » The Temple of Elemental Evil, Dungeons and Dragons 5E ile Buluşuyor!

The Temple of Elemental Evil, Dungeons and Dragons 5E ile Buluşuyor!

Eski Dungeons and Dragons modüllerini, 5E sistemine uyarlayan Goodman Games, karşımıza The Temple of Elemental Evil ile çıkıyor.

AD&D döneminin en başarılı modüllerinden biri olarak kabul edilen The Temple of Elemental Evil, 1985 yılında T1-4 kod adıyla yayınlanmıştı. Gary Gygax ve Frank Mentzer tarafından tasarlanan modül, Gygax’in diyarı Greyhawk’ta geçiyordu.

Komplike yapısıyla hem oyuncuları, hem de oyun yöneticisini sonuna kadar zorlayan The Temple of Elemental Evil, 2001 yılında Monte Cooke editörlüğünde Return to the Temple of Elemental Evil adıyla 3rd Edition’a uyarlanmıştı. Ayrıca 2003 yılında pek de başarılı olmayan bir PC oyunu hazırlanmıştı.

Goodman Games editörlerinin ve yazarlarının çabasıyla bu kült modül tekrar karşımıza çıkıyor. Yeniden taranmış ve temizlenmiş haliyle AD&D kurallarıyla oynatılabileceği gibi 5th Edition kurallarıyla da oynanabilecek hale getirilmiş. Kitabın ikinci yarısı hikayeyi 5th Edition kurallarıyla ele alıyor.

The Elemental of Evil’in 2020 sonu ya da 2021 başlarında piyasaya çıkması planlanıyor. Modül çalışması Chris Doyle, Rick Maffei ve Tim Wadzinski tarafından yapılmış.

İlginizi Çekebilir  Marvel RPG İçin Hazır Mısınız?

Firmanın diğer çalışmalarına ve konu hakkındaki makalesine bakmak isterseniz buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.