Haberler

The Sandman Hintçe Sesli Kitap Uyarlaması Geliyor

Amazon Audible ve DC işbirliğiyle hazırlanan sesli kitap ünlü Bollywood oyuncularını bir araya getirmeye hazırlanıyor.

The Sandman‘in James McAvoy’dan Kat Dennings’e, Andy Serkis’den Taron Egerton’a sayısız Hollywood yıldızını bir araya getiren İngilizce sesli kitabı büyük ilgi görmüştü. Neil Gaiman imzalı kült çizgi roman şimdi de ünlü Bollywood simalarının sesleriyle Hindistan’a açılmaya hazırlanıyor. İngilizce sesli kitabın da yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlenen Dirk Maggs‘in liderlik ettiği projede ilk cildin kayıtları çoktan tamamlanmış bile.

Hintçe versiyonda Tabu Anlatıcı, Vijay Varma Morpheus, Manoj Bajpayee Doctor Dee, Sushant Divgikar Desire, Adarsh Gaurav Constantine, Neeraj Kabi Lucifer, Kubbra Sait Death ve Tillotama Shome Calliope rollerinde Hindistanlı dinleyicilerin karşısına çıkacak. BBC Radio’yu Dolby Surround Ses sistemiyle tanıştıran, Batman ve Superman hikayelerinden Otostopçunun Galaksi Rehberi‘ne varan sayısız eseri radyo tiyatrosu formatına uyarlayan Maggs proje için çok heyecanlı olduğunu söylüyor. Özellikle kadroya dahil olan ünlüleri ve performanslarını görünce epey mutlu olmuş kendisi.

“Kimlerin kadroda yer aldığını görünce resmen küçük dilimi yuttum. Tam bir yıldızlar geçidiydi. İngilizce versiyonda en iyi kadroyu yaratmayı çalışmıştık, Hintçede de büyük isimler görünce çok mutlu oldum. Neil Gaiman’ın eserlerinin altından kalkabilecek çok yetenekli bir ekibimiz vardı.”

Maggs röportajında Gaiman’ın dünya mitolojilerini hikayelerinde yansıtma biçimine olan hayranlığından da bahsetti. Gaiman’ın “Asya’dan Yunan’a, Kuzey’den Güney’e tüm mitolojilerin en güzel yanlarını alıp mükemmel bir şekilde harmanladığını” söyleyen Maggs, Sandman’in bu bağlamda çok özel bir eser olduğunu ve Hint dinleyicilerin de keyif alacağından emin olduğunu dile getirdi.

The Sandman’in İngilizce uyarlamasının üçüncü bölümü halen hazırlık aşamasında. Maggs’in açıklamalarına göre 2022 içinde yayınlanması planlanıyor. Darısı Türkçe’nin de başına diyelim.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Gio Ödülleri 2017 Ödülleri Dağıtıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.