AYBABTUHaberler

The One Ring 2nd Edition FRP Sistemi Çıktı

Kickstarter kampanyasında 4 dakikada hedefine ulaşan Yüzüklerin Efendisi FRP sistemi The One Ring 2nd Edition satışa çıktı. İkinci edisyon Bilbo’nun yüzüğü bulmasıyla 111. yaş günü arasındaki dönemde geçiyor.

İtalyan kutu oyunu tasarımcısı Francesco Nepitello‘nun hazırladığı, Sophisticated Games ve Free League Publishing‘in yayınladığı One Ring Second Edition kural kitaplarının fiziksel kopyaları 2022’nin ilk çeyreğinde çıkacak. Ancak PDF’ler DrivethruRPG üzerinden satışa çıktı bile. Bu arada, seti ön sipariş ile alanlar PDF setini de ücretsiz edinebiliyorlar.

The One Ring sisteminin ilk edisyonunu da Francesco Nepitello hazırlamıştı. Ödül alan sistem en başarılı FRP sistemlerinden biri olmuştu. Dolayısıyla hayranlar Şubat ayında başlayan Kickstarter kampanyasına anında destek vermişti. 4 Mart’a kadar proje için 2 milyon dolardan fazla destek bulmuşlardı.

İkinci edisyon üçüncü çağda, 2965 yılında başlıyor.

Gölge, Orta Dünya’ya geri dönüyor. Medeni toprakların sınırlarından ve ötesinden garip haberler geliyor. Üstelik bu haberlerin içinde daha da korkunç gerçekler gizli. Oyuncular macera arayan bir grubun üyeleri. Onlar huzursuz savaşçılar, meraklı bilginler, gezginler ve kaşifler. Kaybedilmiş ve unutulmuşların peşinden gidiyorlar. Birlikte Eriador’a yolculuk ediyorlar. Mount Doom’dan ve Mordor’dan dumanlar bir kez daha yükseliyor. Karanlık geri geliyor. Düşman harekete geçti.

The One Ring 2nd Edition dört parçadan oluşan bir set.

RPG Core Rules

Kurallar özellikle Tolkien’ın Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit kitaplarındaki atmosferini yeniden yaratmak için tasarlanmış. Kahraman yaratmak ve onları bir maceraya çıkarmak için gerekli tüm kurallar Core Rules cildinde yer alıyor.

Orta Dünya’yı Bilbo Baggins’in cücelerle dağlara gittiği yolculuktan 20 yıl sonrasında görüyoruz. Yani Yüzüklerin Efendisi’ndeki olayların gerçekleşmesine daha 50 yıl var ve Frodo daha yeni doğmuş. Dolayısıyla ikinci edisyonda Misty Mountains bölgesinde Hobbit’ten sonraki gelişmeleri oynuyor olacağız.

Starter Set

Orta Dünya’ya ilk adımını atan maceracılar için Starter Set hobbit ırkını oynama kurallarını içeriyor. Hazır karakterler ve tamamen netleştirilmiş kurallar ile oturup The One Ring’i deneyimlemek için her şey hazır bu sette.

Kitap Shire bölgesinde yaşananları anlatıyor. Drogo Baggins, Rory Brandybuck ve Esmeralda Took gibi karakterleri oyunculara veriyor. Böylece Yüzüklerin Efendisi’nden tanıdığımız karakterlerin aileleriyle bir maceraya çıkabiliyoruz.

Maceralar ve karakterler dışında Starter Set setting’i de genişletiyor. Shire ve çevresine dair oyunculara ya da oyun yöneticilerine fikir veriyor.

Loremaster’s Screen & Rivendell Compendium

Fiziksel kopyayı satın alanlar oyun yöneticisi için screen de kazanıyorlar. Dışında Orta Dünya’dan büyüleyici bir çizim olan screen’in içi de oyun yöneticilerine kuralları hatırlatan bilgi parçalarıyla dolu.

Rivendell Compendium ise, tahmin ettiğiniz üzere, Ayrık Vadi‘nin detaylarını içeriyor. Böylece oyun yöneticisi dilerse macerayı Ayrık Vadi’ye de taşıyabiliyor. Kitap aynı zamanda Elrond gibi karakterlerin özelliklerini içeriyor. Ayrıca tabii ki Elf karakter açmak isteyen oyuncular için ek kurallar ve özellikler de sunuyor.

Cloth Maps & Dice Sets

Set Orta Dünya’ya özel zarlar ve haritalar da içeriyor. Haritalar 100×78 cm boyunda ve renkli. The Shire ve Eriador’un haritalarını Francecsco Mattioli çizmiş. Bu haritaların sayısı sınırlı ve bir daha basılmayacakmış. Dolayısıyla fiziksel bir kopyaya sahip olmak isteyenler için ön sipariş tek seçenek oluyor.

Zarlar da özellikle The One Ring 2nd Edition için uygun görsellerle süslenmiş d6 set. İki farklı renk seçeneği bulunuyor: Beyaz set ve Sauronic siyah set.

Oyunun Kickstarter dönemi için paylaştığı fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz.

YouTube player

Sisteme dair daha fazla detay için buradan Kickstarter sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Zarlar Bu Kez Takeshi Kovacs İçin Atılacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.