Haberler

The Last of Us Clicker’ı Yenilebilir Hale Geldi

The Last of Us Clicker’ı ekmek parçaları ile heykele dönüştü. Belki mantar olarak yiyemeyiz ama ekmek olarak lezzetli görünüyor.

Amerika’da bir fırın, zanaatkârlık becerilerini kullanarak ekmekten bir The Last of Us Clicker yarattı.

One House Bakery tarafından yapılan ve The Last of Crust olarak bilinen bu heykel, Downtown Benicia Main Street’in her yıl düzenlediği Korkuluk Yarışması kapsamında anne-kız ikilisi Catherine ve Hannalee Pervan tarafından hazırlandı.

Eater San Francisco‘nun bildirdiğine göre, bu etkinlikte yetenekli ikili daha önceki yıllarda Pan Solo, Pain-dough-lorian, Baby Dough-da ve Pandroid gibi Star Wars temalı kabuklu eserlerle de yarışmaya katılmışlardı.

Bu yılki The Last of Us yaratımı, Pervanların hem HBO’nun TV uyarlamasına hem de elbette Pedro Pascal’ın Joel’ine hayran kalmalarının ardından ortaya çıktı.

Fırıncıların FunGus adını verdikleri Clicker, dizinin düşmanlarından biriyle aynı yükseklikte duruyor ve San Francisco Chronicle’a göre hem Clicker’ın kendisini hem de ekranın arka planını süsleyen mantar benzeri ekmek çıkıntılarından oluşan duvarı oluşturmak yaklaşık 400 saat sürdü.

Bu Cordyceps polipleri, hamurun balonların etrafına sarılması ve ardından patlatılmasıyla yapıldı. Pervans bir basın açıklamasında, “Patlatılan balon çıkarıldığında, arkasında kullanabildiğimiz bu gerçekten garip kapsül benzeri şekilleri bırakıyor” dedi. Bu arada FunGus, vücuduna hem destek hem de yapı kazandırmak için bir mankenin etrafına inşa edildi.

One House Bakery’nin The Last of Crust’a nasıl hayat verdiğini gösteren bazı sahne arkası fırın görüntülerini aşağıdaki Instagram’da görebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.