Haberler

Tarihin En Pahalı Magic Kartı Satıldı – Alpha Black Lotus

Alpha Black Lotus banner

Magic the Gathering oyuncularının bir kısmı elindeki kartların değerini biliyorlar ancak pek çoğu eski kartları ya dağıtıyorlar ya da atıyorlar maalesef.

Bence elinizdeki Magic the Gathering kart arşivinizi tozlu raflardan çıkarma vakti geldi. Eski arşivinizi bir karıştırın, belki değerli bir kart yakalarsınız.

Alpha Black Lotus kartı
Alpha Black Lotus kartı

Bir lotus çiçeği gibi, nadir bulunan bir kart olan Black Lotus ilk defa 1993 piyasaya sürülmüştü. Bu kart, sadece 1100 adet basılmış ve bunlardan pek azı halen koleksiyonerlerin elinde.

Bir koleksiyoner ise, Magic kartı testlerinden 9.5 puan almış olan “kusursuz” Alpha serisi Black Lotus kartını eBay’de satışa çıkardı ve kart, rekor bir fiyata satıldı. Black Lotus isimli nadir kart, tamı tamına 27,302$‘a alıcı buldu.

9.5 puan, bu işin ülkemizdeki uzmanı olan Yusuf Kemal Vefa‘nın bahsettiğine göre en yüksek puan. 10 puan hiçbir zaman verilmiyor çünkü kart kusursuz olsa bile paketten çıkarıldığı için yarım puan kaybediyor. Bu derecelendirme içinde kartın durumu, baskının karta tam oturması, renklerin tam tutması, kenarlarının kesiminin kusursuz olması gibi pek çok kriter var. Dediğimiz gibi 9.5 puan, bir karta verilebilecek en yüksek puan. Bu puan da çok nadir bulunan bir karta verildiğinde bu tür fiyatlar ortaya çıkabiliyor. Yusuf Kemal Vefa, kartın bu kadar etmeyeceği konusunda ısrarcı olsa da her kör satıcının bir kör alıcısı oluyor demek ki.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.