Haberler

Taht Oyunları Yazarı George R.R. Martin Endişeli!

game-of-thrones-logo

Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin usta yazarı dizinin hızından endişeli!

“Game of Thrones”un yazarı George R.R.Martin, kitap olarak diziden önde olsa da dizinin kendisine yetişmesinden endişeli…

Hem kitaplarıyla hem dizisiyle klasikleşen “Game of Thrones” serisinin yazarı George R.R.Martin’in yazma hızının oldukça yavaş olduğu hayranları tarafından bilinen bir gerçek. Bu sebeple tüm hızıyla devam eden dizi serisi, konuyla ilgili yeni endişeler doğurdu: Acaba devam kitapları dizinin hızına yetişebilecek mi?

george-rr-martinYazar, TV serisini kendisini takip eden dev bir lokomotife benzetiyor ve altında kalmamak için gerekli gayreti göstereceğini söylüyor. Martin, “Zaten okurlarım hızımdan şikayetçiydi. Şimdi onlara diziyi izleyenler de eklenecek” diyor. Serinin kendisine yetişmesinin en son isteyeceği şey olduğunu söyleyen Martin, aslında 5 kitap önde olduğunu ancak prodüksiyonun yazma hızından çok daha hızlı ilerlediğini, dolayısıyla hikayenin sonuyla dizinin sonunun aynı zamana denk gelebileceğini söyledi.

Martin şu anda orijinal ismi “The Winds of Winter” olan 6. Kitap üzerinde çalıştığını ve sonrası için “A Dream of Spring” ismini vermeyi kararlaştırdığı yedinci bir kitap olduğunu söyledi.

Martin, Buz ve Ateşin Şarkısı serinin ilk kitabı olan “Taht Oyunları“nı 1996’da yazdı. İkinci kitap olan “Kralların Çarpışması” ise 1998’de, “Kılıçların Fırtınası” ise 2000 yılında okuyucuyla buluştu. Ancak son iki kitapta aradaki zaman açıldı. “A Feast for Crows” 2005’te ve “A Dance with Dragons” ise 2011’de okuyucuyla buluşmuştu.

George R.R. Martin, yaşının geçkin olmasından dolayı dizinin yönetmenine ve yapımcısına seriyi nasıl tamamlamak istediğini anlatmıştı. Eğer ölürse bile kitap serisi başka bir yazarla, dizi ise aynı yönetmenle devam edebilir. Böylece George R.R. Martin’in kafasındaki senaryo da şekillenmiş olur.

George R.R. Martin’in söylediğine göre kafasındaki sonu sadece dizinin yönetmeni ve yapımcısı biliyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Jon Snow Yemeğe Çağrılırsa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.