Haberler

TableTop Day İçin Tarih Belirlendi

tableto-day-banner

YouTube’daki meşhur geek kanalı Geek & Sundry tarafından organize edilen ve ilki geçen sene gerçekleştirilen TableTop Day (Masaüstü Günü), bu sene için de hazırlıklarını yapıyor.

Geçen sene, başta Amerika olmak üzere İngiltere, Almanya ve Avustralya dahil toplam 64 ülkede 123 oyun etkinliği düzenlenmiş. Oyuncuların ilgi ve katılım gösterdiği etkinliklerin bu seneki detayları belli oldu.

tabletopday_logoBu seneki TableTop Day’in tarihi 5 Nisan 2014 olarak belirlendi. Etkinliğin amacı, o tarihte tüm dünyanın oyun oynamasını sağlamak ve teşvik etmek.

Etkinlikte oyun mağazaları, oyun toplulukları ve oyuncuların oluşturduğu gruplar resmi olarak katılabiliyor. Geçen sene 6 kıtada -evet Antartika dahil- 3000’den fazla etkinlik yapıldı. Bu sene ise 6000’in üzerinde etkinlikte 11 milyon oyuncunun oyun oynaması bekleniyor.

TableTop Day, aynı zamanda masaüstü oyun sektörüne de büyük destek oluyor. O tarihlerdeki masaüstü oyun satışları yıl geneline göre daha yüksek oluyor.

Bu seneki TableTop Day sponsorları da açıklandı. Bu senenin sponsorları Days of Wonder, Steve Jackson Games, Asmodee, Mayfair Games, Looney Labs, Fantasy Flight, Drivethru RPG, Tasty Minstrel Games ve Indie Boards & Cards oldu.

Bizler de FRPNET olarak TableTop Day hazırlıklarımızı yapıyoruz. Güzel haberlerimizi bekleyin ve hazır olun! :)

TableTop Day ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.