Son Haberler
Anasayfa » Haberler » TableTop Day İçin Tarih Belirlendi

TableTop Day İçin Tarih Belirlendi

tableto-day-banner

YouTube’daki meşhur geek kanalı Geek & Sundry tarafından organize edilen ve ilki geçen sene gerçekleştirilen TableTop Day (Masaüstü Günü), bu sene için de hazırlıklarını yapıyor.

Geçen sene, başta Amerika olmak üzere İngiltere, Almanya ve Avustralya dahil toplam 64 ülkede 123 oyun etkinliği düzenlenmiş. Oyuncuların ilgi ve katılım gösterdiği etkinliklerin bu seneki detayları belli oldu.

tabletopday_logoBu seneki TableTop Day’in tarihi 5 Nisan 2014 olarak belirlendi. Etkinliğin amacı, o tarihte tüm dünyanın oyun oynamasını sağlamak ve teşvik etmek.

Etkinlikte oyun mağazaları, oyun toplulukları ve oyuncuların oluşturduğu gruplar resmi olarak katılabiliyor. Geçen sene 6 kıtada -evet Antartika dahil- 3000’den fazla etkinlik yapıldı. Bu sene ise 6000’in üzerinde etkinlikte 11 milyon oyuncunun oyun oynaması bekleniyor.

TableTop Day, aynı zamanda masaüstü oyun sektörüne de büyük destek oluyor. O tarihlerdeki masaüstü oyun satışları yıl geneline göre daha yüksek oluyor.

Bu seneki TableTop Day sponsorları da açıklandı. Bu senenin sponsorları Days of Wonder, Steve Jackson Games, Asmodee, Mayfair Games, Looney Labs, Fantasy Flight, Drivethru RPG, Tasty Minstrel Games ve Indie Boards & Cards oldu.

İlginizi Çekebilir  4th Edition Interview with a Red Dragon

Bizler de FRPNET olarak TableTop Day hazırlıklarımızı yapıyoruz. Güzel haberlerimizi bekleyin ve hazır olun! :)

TableTop Day ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz