Haberler

Süper Kahraman Olmak Semt Çocuğu Olmaya Benzemez

skoscob-banner

Yerli süper kahramanlar veya “Yahu bu adam Türk olsa nasıl olur?” fikirleri sürekli aklımızdan geçer durur.

İşte Süper Kahraman Olmak Semt Çocuğu Olmaya Benzemez, kısaca SKOSÇOB, bu fikri bizlere sunmayı başarmış.

Ekibin, hazırladıkları web dizisi ile ilgili açıklamaları şu şekilde;

2014 Ağustos ayında youtube.com/SKOSCOB kanalından “Pilotlar” adlı ilk bölümünü yayınlayan web dizisi “Süper Kahraman Olmak Semt Çocuğu Olmaya Benzemez” ekibi olarak “Etek ‘Traş’ı” adlı ikinci bölümümüzü de yayınlamış bulunmaktayız.

skoscob1afis

Süper kahramanların semt çocuklarına uyarlaması olarak kurgulanan parodi web dizisinde, belirli planlara bağlı veya spontane gelişen küçük hırsızlık denemeleriyle hayatlarını kazanmaya çalışan Örümcek ve Joker’in, Demir Abi’nin küçük çaplı organizasyonlarına dahil olmalarıyla başlayan, Örümcek’in yakın arkadaşı Dümen’in üçkağıtçılık hünerlerini ve Toraman ile Lokman kardeşlerin Lokman’ını kullanarak işleri saçma sapan bir şekilde büyütmeye heveslenmeleri; karşı taraftan ise tüm bu organizasyonu çökertmeyi kafasını takmış bir sivil polis olan Yarasa’nın eğlenceli ve tuhaf durumları, semtte yaşadıkları hikayeler anlatılmaktadır.

skoscob2afis

Aslında tamamı pilot olarak planlanan 3 bölümün ilk 2 bölümü Youtube üzerinden görücüye çıkarılmış ve alınan tepkilere göre projenin geleceğinin şekillenmesi planlanmıştır.

Hem teknik hem de içerik olarak üzerine koyarak ilerletmeye çalıştığımız hikayenin 2. kısmında Marvel’ın “Wolverine” karakterinden uyarlanan ‘Sansar’ kahramanlarımıza eşlik ediyor.

Web dizisinin bölümlerini buradan izleyebilirsiniz.

Bölüm 1

Bölüm 2

İlginizi Çekebilir  İçinizi Isıtacak Rocket Racoon ve Groot Çizimleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu