Haberler

The Strange’in Çıkış Tarihi Belli Oldu

Strange Banner

Dungeons & Dragons sisteminin en önemli kural kitapları ve maceralarında imzası bulunan Bruce Cordell, geçtiğimiz sene Ekim ayında The Strange isimli sistemini duyurmuştu.

Kickstarter’da 60 bin dolar hedef koyup bu hedefi 24 saat içerisinde tutturan, toplamda 418 bin dolar para toplayan FRP sistemi, çıkış tarihini açıkladı.

The-Strange-CoverNumenera sistemini çıkaran Monte Cook ile birlikte çalışan Bruce Cordell, bu sistemde farklı dünyaları biraraya getiriyor. Strange içerisinde Dünyalar bulunuyor. Oyuncuların tasarladıkları karakterler farklı dünyalar arasında seyahet edip, karşılaştıkları değişikliklerle mücadele edebiliyorlar.

Usta illüstratör Matt Stawicki’nin harika çizimleriyle renklenen The Strange’in ana kural kitabı olan The Strange Core Rulebook ve The Strange Player’s Guide, ilk piyasaya çıkacak olan kitaplar. Bu iki kitabın, Ağustos ayında piyasaya çıkması bekleniyor.

The Strange Core Rulebook, 416 sayfadan oluşuyor. Tamamı renkli baskı olan kitap, çift taraflı bir poster de içeriyor. Sert kapaklı kitabın satış fiyatının 59.99$ olması bekleniyor. The Strange Player’s Guide kitabı ise oyuncular için bir kılavuz olacak ve oyun diyarı ile oyun sistemi hakkında daha yalın bilgiler içerecek. 96 sayfalık karton kapaklı Player’s Guide kitabının da 19.99$ fiyattan satılması bekleniyor. Eylül ayında piyasaya çıkarılacak olan ilk macera kitabı The Dark Spiral ise 24.99$ fiyatla satışa çıkacak.

Muhtemelen bu iki kitap da GenCon’da ilk kez görücüye çıkacaktır. Ağustos ayı, aynı zamanda Bruce Cordell’in de doğum günü. The Strange sisteminde Monte Cook ve Bruce Cordell; Planescape ve Gamma World yapısını Matrix ve Fringe ile birleştiriyor. Eğer bu maddelerden birini bile seviyorsanız, Strange aradığınız yeni sistem olabilir.

The Strange adı verilen bir karanlık enerji ağının bulunmasıyla insanlar da paralel dünyalar arasında geçiş yapabilmeyi öğreniyorlar. Her dünyanın kendine has kanunları, düşmanları ve tehlikeleri var. Oyuncular, bu dünyalardan geri dönmeye çalışacaklar.

İlginizi Çekebilir  Werewolf: the Apocalypse 5th Edition 2021'de Geliyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu