Haberler

Steam Üzerinde 1 Milyon Kişi Aynı Anda Cyberpunk 2077 Oynadı

Cyberpunk 2077’nin çıkışı günü olan 10 Aralık tarihinde, Steam verilerine göre eş zamanlı olarak 1 milyon oyuncunun Night City‘e girdiği belirlendi.

Sonuçta 7 yıldır beklenen bir oyundan bahsediyoruz. Bir yıl içerisinde iki kere erteleme görmesine karşın, oyuna olan ilgi azalmadı. Hatta arttı bile diyebiliriz. En büyük kanıtlarından biri de Steam verileri.

CD Projekt RED’in geliştirdiği Cyberpunk 2077, çıkış yaptığı 10 Aralık tarihinde, eş zamanlı olarak 1 milyon barajını aşan oyunlardan biri oldu. Birkaç rekoru da beraberinde getirmiş oldu.

Çıkış günü eş zamanlı oynanan ve tek kişilik hikaye sunan oyunlar arasında, Terraria 485K oyuncuyla ilk sırada, Fallout 4 ise 472K oyuncuyla ikinci sırada bulunuyordu. Cyberpunk 2077, çıkış yaptığı gün 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

10 Aralık 2020 tarihinde Steam üzerinde en çok oynanan ilk 8 oyun

Bakın Multiplayer bir oyun demiyorum. Tek kişilik hikaye odaklı bir oyundan bahsediyorum. Bu gerçekten büyük bir olay. Ayrıca aynı gün, Steam’de en çok tercih edilen Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, PUBG ve Among Us gibi oyunlara da fark atmayı başardı.

Bir başka rekor ise aynı gün en çok oyuncu barındıran 4. oyun olma şerefine yükselmiş olması. PUBG, 3.2 milyon oyuncu, CS:GO: 1.3 milyon oyuncu, Dota 2 1.28 milyon oyuncuyla ilk üç sırada bulunurken, 4. sıraya Cyberpunk 2077 yerleşmiş oldu. İlk üç sıradaki oyunun Multiplayer oyunlar olması da gözünüzden kaçmasın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.