Haberler

Star Wars Temalı 10 Mobilya

star-wars-banner

Dünya tarihinin en popüler filmlerinden Star Wars, sadece figürlere, oyuncaklara ve illüstratörlere ilham kaynağı olmuyor; tasarımcılar da bu konseptten besleniyorlar.

Masalardan kitaplıklara, yataklardan elektronik cihazlara kadar pek çok tasarım mevcut. Bazılarını yapmak zor olsa da siz de kendinize böyle şeyler yapabilirsiniz. İşte Star Wars temalı mobilyalar.

1) Han Solo Masa

Jabba the Hutt tarafından dondurulan Han Solo temalı bu masa, muhteşem bir çalışma masası olabilir. Hatta Jabba, eğer masabaşı bir iş yapıyor olsaydı muhtemelen bu masada oturuyor olurdu. Herhalde böyle bir masaya hepimiz sahip olmak isteriz.

carbonite-table

2) AT-AT Kitaplık

Fotoğrafta da görüldüğü gibi çocuk odaları için oldukça ideal bir tasarım. Hem AT-AT görüntüsü hem de bol bölmeli olması kullanışlı ve güzel bir tasarımın ortaya çıkmasını sağlamış. Herhalde Han Solo Masası ile kıyaslandığında fiyatı da daha ucuzdur.

at-at-kitaplik

3) Star Wars Hava Aracı Yatağı

Obi-Wan Kenobi’nin Tatooine çöllerinde sürdüğü hava aracı şeklinde tasarlanan yatak, küçük yaşta Star Wars izlemiş olan çocukların yatmak isteyeceği bir yatak. Aslında sadece yanlardaki kaplamalar şeklinde değil, biraz daha kabin şeklinde tasarlansa daha iyi bir tasarım ortaya çıkabilirmiş ama o zaman da yatmak zor olurdu herhalde. Star Wars hastası aileler, çocuklarına böyle bir yatak almayı veya yaptırmayı düşünebilirler.

star-wars-bed

4) AT-AT Yatak

Böyle bir yatakta yatmak bir çocuğu Hoth Gezegeni’ndeki savaşlarda gibi hissettirir mi bilemem ancak kapalı yer korkusu varsa kabuslar göreceği kesin. Tasarım olarak harika olsa da kullanışlılık biraz tartışılır. :)

at-at-yatak

5) Millenium Falcon Yatak

Açıkçası bu yatak için ne denir bilemedim. Yorgan olduğu için sanki Millenium Falcon, 100 tane TIE Fighter ile kapışıp kafa kafaya girmiş gibi duruyor. Biraz daha dik dursun desen nasıl örteceksin üzerine. Bir de yatağın yuvarlak olması, eşler arasında ortada yatma kavgası yaratabilir; aksi takdirde birisinin bir yerleri açıkta kalacaktır. Yine de almak isteyene mani olmayalım.

millenium-falcon-yatak

6) AT-AT Alkol Sehpası

Herhalde Star Wars dünyasının en kullanışlı taşıtı AT-AT. Tasarımcılar hep AT-AT tasarımı ile bir şeyler yapmışlar. Bu sefer AT-AT’lere biraz steampunk türünde bir yaklaşım yapılmış. Ahşap kaplama ve pirinç kullanılarak hazırlanmış bu alkol sehpası, salonunuzda en güzel yeri hakediyor.

at-at-alkol-sehpasi

7) Wookie Kürkü Koltuk

Siz siz olun, sakın Chewbacca’yı evinize davet etmeyin. Böyle bir şeyi görürse ne kadar sinirlenir tahmin bile edemiyoruz açıkçası. Ayrıca bu koltuk için Kashyyyk’te kim bilir kaç tane Wookie yavrusu katledildi. :(

wookie-koltuk

8) AT-AT Kedi Evi

AT-AT’ler ile devam ediyoruz. Eğer evinizde kedi besliyorsanız kedilerinizin tırmalaması ve sonrasında tırmanıp dinlenmesi için evinize bunu almanız yeterli olacak. Hem tırmanma, hem tırmalama hem de barınma ihtiyaçlarını bu AT-AT tek başına karşılayabilir.

at-at-kedi-evi

9) R2-D2 Projektör

R2-D2, evinizdeki tüm multimedya ihtiyacınızı karşılayabilir. Hem bir DVD oynatıcı hem müzik çalar hem projektör hem de dekoratif bir robot. Kafasında bulunan mercek ile projektör görevi görürken ayaklarındaki hoparlörler ise ses verebiliyor. Göğsünden çıkan DVD sürücü ile ister film diskinizi isterseniz müzik CD’nizi R2-D2’ya koyabilirsiniz. Öhöm… şey… neyse. Ayrıca Millenium Falcon şeklindeki özel kumandası da oldukça dekoratif ve kullanışlı.

r2-d2-projector

10) TIE Fighter Bilgisayar Masası

Hem bilgisayar hem de Star Wars hastasıysanız, bilgisayarınızı bir TIE Fighter içerisine monte edebilirsiniz. Bilgisayar kasası derdinden kurtulmakla kalmayıp harika bir masaya da sahip olursunuz.

tie-fighter-computer

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  METUCON 2018 İçin Geri Sayım Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.