Haberler

Star Wars Klon Savaşları Sezon Finali ve Darth Maul

darth-maul-obi-wan-kenobi-clone-wars

Star Wars Klon Savaşları, bu akşam 4. sezon finalini yapıyor!

Star Wars, evreninin karanlık kalan kısmı Klon Savaşları hakkında CGI teknolojisi ile çekilen dizi The Clone Wars bu gece 4. sezon finalini yapıyor. Attack of the Clones ve Revenge of the Sith filmleri arasında yaşanan Klon savaşları seri için 3 yıllık bir kaybın tablosuydu aslında.

Genişletilmiş Evren çizgi romanları ile boğuşamayacağını anlayan George Lucas, işin başına geçerek 2008 yılından beridir dizinin yönetmenliğini yapıyor. Anakin Skywalker, Obi-Wan Kenobi ve Kont Dooku ile bizi tekrar buluşturan seri, yeni bir çok karakteri ekrana taşıyarak asıl hikayenin dışında dikkat edilmesi gereken konuların olduğunu da göstermişti.

Daha önce sitemizden duyurduğumuz Darth Maul Geri Dönüyor başlıklı yazıda, Clone Wars serisi için The Phantom of Manace filminin kötü karakteri Darth Maul’un geri dönüşünü buradan haber etmiştik. Bu akşam yayınlanacak sezon finalinde Obi-Wan Kenobi ile Darth Maul tekrar karşılaşacağa benziyor. Ölümü(!) genç padawan Obi-Wan Kenobi’nin elinden olan Darth Maul, intikam hırsıyla dolmuş, üstüne üstlük klon savaşlarında etkin bir rol oynayamadığı için köpürmektedir.

Anlatılan Genişletilmiş Evren hikayelerine göre, filme yansımayan sahnede, Darth Maul, karanlık Sith güçleri doğrultusunda tekrar hayata döndürülüyordu. Ancak belden aşağısı işlev görmediğinden(!) bu kısa videoda yarı cyborg bir savaşçıya döndüğünü görüyoruz. Zabrak ırkına mensup kardeşi Savage Opress ile birlikte karanlık güçlerini, korkunç sarı gözleriyle 4. sezon finaline çevirmiş durumdalar.

5 sezon olarak planlanana The Clone Wars dizisinin 100 bölümü bulacağı aşikar. Ancak bu sezon finalinde tekrar Darth Maul ölecek mi yoksa bir şekilde yoluna devam edip 5. sezona damgasını vuracak mı izleyip göreceğiz.

İşte bu akşamki bölümden bazı sahneler:

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.