Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » Kara Kule Film Oluyor

Kara Kule Film Oluyor

Dark Tower

Önce kitaplar tamamlandı, ardından çizgi roman serisi geldi… Şimdi de film için çekim söylentileri başladı. Hatta 2012’de vizyona gireceği söyleniyor! Kara Kule serisi film olarak geliyor…

Universal; yaptığı açıklamada Stephen King‘in “Dark Tower” (Kara Kule) serisinin film haklarını aldığını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre 7 kitap, kısa hikayeler ve çizgi romanlardan oluşan seri 3 film ve dizi olarak hayata geçirilicek.

“Melekler ve Şeytanlar”, “Da Vinci’nin Şifresi” ve “Akıl Oyunları” gibi filmlerden tanıdıgımız yönetmen Ron Howard serinin ilk filmi ve dizinin ilk sezonunu yönetecek. Ron Howard başarılı bir öz geçmişe sahip olsa da bilim kurgu dalında ne kadar iyi iş çıkaracağı tartışma konusu.

Akiva Goldsman seriyi filme uyarlayacak olan yazar. Kendisi “Fringe” , “I,Robot” ,”I am The Legend” gibi bir çok dizi ve filmin yazarı.

Aynı zamanda serinin yapımcılığını da Lost, Fringe gibi dizilerin; Cloverfield ve Star Trek gibi filmlerin yapımcılığını yapan J.J. Abrams üstlenecek gibi görünüyor. Stephen King’in büyük bir Lost hayranı olmasının da Abrams’ın adının geçmesinde önemli etkisi olduğu söyleniyor. Bu durum da hem Lost dizisinin hem de Kara Kule serisinin esinlenildiği iddia edilen Watership Tepesi kitabını akıllara getirmiyor değil hani… : )

İlginizi Çekebilir  Magic the Gathering Ressamları Toplanıyor

 

Film haberleri için web sayfası adresi: http://www.darktowermovies.com/