Son Haberler

Don’t Starve Video İncelemesi

dont-starve-banner

Geçtiğimiz günlerde sizlere çok keyifli ve yepyeni bir sandbox oyundan bahsetmiştik: Don’t Starve

Don’t Starve – Hayatta Kalabilecek Misin?” başlıklı yazıda Özay Şen, oyun hakkında kısa bilgiler vererek oyunu tanıtmıştı. Şimdi de Technopat ofisinde oturduk, Özay Şen ile birlikte oyunu inceledik. Technopat Genel Yayın Yönetmeni Ali Güngör de şu şekilde bahsetti;

dont-starve-kolajAç açıkta, yalnız kalmayın! Don’t Starve İnceleme videomuzda Don’t Starve’da hayatta kalmak için ipuçları, oyunun farklı tasarımı ve oyun üzerine hoş bir sohbet sizleri bekliyor…

Gelmiş geçmiş en iyi indie oyunlardan biriyle karşı karşıyayız: Don’t Starve. Survival yani hayatta kalma türünde oyun, Sandbox yani görevlere bağlı olmadan kafanıza göre gezip oynayabildiğiniz bir yapıya sahip. Başında vaktin nasıl geçtiğini anlamadığınız ilginç bir yapım ama en çok tarzıyla ortaya çıkıyor.

H.P. LoveCraft‘ın Cthulhu mitosunun dehşetini, Edgar Allan Poe‘nun centilmenliğini ve Tim Burton‘un sanat anlayışını aynı kazana atarak bir güzel pişirmişler, pişirmişler ve pişirmişler! Zira oyun tam sürüm çıkmadan önce beta olarak satışa sunuldu ve geliştirilmekteydi. Aylardır Beta olarak şahsen oynadığım, Özay’ın bana, benim Kayra’ya, onun da başkalarına bulaştırdığı enfes bir yapım. Steam ya da Chrome üzerinde edinebilirsiniz.

Sözü uzatmak istemeden uzatmış olsam da Video Retropat köşemizde editörümüz Özay Şen,FRPNET‘ten Don’t Starve tutkunu Kayra Keri Küpçü oyun üzerine keyifli bir sohbet ile Don’t Starve’ı eğlenceli kılan yönleri inceliyor. İyi seyirler!

İşte video:

İlginizi Çekebilir  Orta Çağ ve Orta Dünya Festivali

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu