Sinema Haberleri

Zack Snyder, Justice League İçin Ekstra Sahne Çekme Talebinde Bulunmuş

HBO Max tarafından prodüksiyon masrafları kabul edilerek anlaşılan Justice League yönetmenin kurgusu için Zack Snyder’ın farklı talepleri olmuş.

Şu aralar çizgi roman uyarlaması filmler gündemini sallayan sağlam bir haber var. Zack Snyder, HBO Max ve Warner Bros. ile anlaşarak 2017 yılında vizyona giren Justice League için özel bir kurgu hazırlıyor. Yönetmenin kurgusu olarak adlandırabileceğimiz yenilenmiş filmin dört saat üzerinde olacağı ve birkaç bölüm halinde yayınlanacağı da söylentiler arasında.

Hatırlarsanız Justice League çıktığında kötü eleştirilerin odak noktası haline gelmişti. Görsellik kısmında iyi bir iş çıkartmasına karşın sırtını tamamen özel efektlere dayamış olmasının yanı sıra kopuk ilerleyen senaryosuyla da çizgi romanın sıkı takipçilerini sinir etmişlerdi. Ortalamanın altında kalan Justice League için bir tren kazası desek hata yapmayız herhalde.

Filmi bu kadar gömdükten sonra şimdi gelelim güzel haberlere. O dönem içerisinde Snyder’ın kurgusunun Warner Bros. tarafından kabul edilmediği ve yönetmen takibi olmaksızın kurgulanıp vizyona sokulduğuna yönelik kuvvetli söylentiler de vardı. Aradan geçen sürenin üzerinden Snyder birçok yetkili ikna etmiş ve kendi kurgusunu çekmek için HBO Max ile anlaşmıştı.

HBO Max’in, yeni kurgu için 30-40 milyon dolar arasında ekstra bir bütçeyi ayırdığı biliniyor. Bunun içerisinde elden geçirilen sahneler ve eklenen bölümler de var. Ayrıca filmde yer alan çoğu oyuncudan tekrar seslendirme yapılması istenmiş. Snyder bunu bir adım daha ileri götürerek yeni sahneler eklemek istediğinden bunun için de oyuncu kadrosuyla çekim yapması gerektiğinden bahsetmiş.

HBO Max ve Warner Bros.’un ensesi kalın patronları da daha fazla para harcamamak adına bu kararı kesin bir şekilde reddetmişler. Yani yepyeni sahnelerle karşılaşmayacağız.

Açıkçası Snyder’ın kendi yorumuyla hazırladığı yönetmenin kurgusu Justice League filmini acayip merak ediyorum. Sinemada istediğini alamamış bir izleyici olarak filme bir de bu yönetmenin ilk başta istediği açıdan bakmak güzel olacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Infinity Crusade Raflarda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.