Sinema Haberleri

Zack Snyder, İptal Edilen Star Wars Filmi Hakkında İlk Kez Konuştu!

Lucasfilm, bir dönem Zack Snyder‘a yaklaşıp bir Star Wars filmi çekip çekmek istemediğini sormuştu. Ancak bu sadece soru olarak kalmıştı. Zack Snyder, o proje hakkında ilk kez yorum yaptı.

Birkaç ay öncesinde ilginç bir haber ortaya çıkmıştı. Lucasfilm, bir süre önce Zack Snyder ile görüşüp bir Star Wars filmi üzerinde çalışmak isteyip istemeyeceğini sormuş. Yıllar önce gerçekleşen bu konuşma hiçbir zaman gerçeğe dönüşmedi.

Zack Snyder, Happy Sad Confused isimli Podcast programına katılıp sorulara yanıt verdi. Sorulardan biri de bu başlanmadan iptal edilen Star Wars film projesiydi. Snyder, herhangi bir Star Wars filmi çekmenin kendi boyunu aşacağını kabul ettiğini belirterek şu açıklamada bulundu:

Bu konu hakkında konuştuk fakat gerçeğe dönüşmedi. Bende Star Wars evreninden uzaklaşıp kendi bilimkurgu hikayeme çevirmeye başladım. Hikaye halen aynı ve halen bilimkurgu ama kendi çapında bir çalışma. Star Wars’u Star Wars olarak bırakmaya karar verdim. 11 yaşındaki halim bu filmi gerçeğe dönüştürmek istiyor. Fakat şu an için ne yapacağımı bilmiyorum. Belki günün birinde gerçekleşir.

Zack Snyder’ın, düşündüğü Star Wars filmi Episode VI‘dan sonra geçecekmiş. Etkilendiği yönetmenlerden biri olan Akira Kurosawa’nın Seven Samurai filminin kendince yorumlanmış hali olacakmış. Katanalar ve samuraylar yerine, ışın kılıçları ve Jedilar düşünmüş.

Açıkça söylemem gerekirse fikir gerçekten de çok şık duruyormuş. George Lucas da Star Wars hikayesini oluştururken Akira Kurosawa’nın çalışmalarından derinden etkilenmiş bir yönetmendi. Seven Samurai benzeri bir Jedi macerası izlemek ilginç bir deneyim olabilirmiş.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars, DC ve Marvel Evrenine Karşı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.