Sinema Haberleri

Yeni Star Trek Filmleri Ne Zaman Gelecek?

Son olarak 2016 tarihinde Beyond adıyla beyaz perdede izlediğimiz Star Trek filmlerinin geri kalanına ne oldu? Neden yeni filmler gelmiyor?

Anlaşılan o ki Paramount Pictures, henüz Star Trek filmleriyle ne yapmak istediğine karar verememiş durumda. Bir ara yükselişe geçen Star Trek filmlerinin sessiz sedasız ortadan kaybolmasından dolayı hayranlar da merak içerisinde.

Neyse ki Discovery, Picard ve Lower Decks dizileriyle Star Trek açlığımızı biraz bastırabiliyoruz. Öte yandan çekilmesi planlanan üç Star Trek filmi için de bazı çalışmaların başladığı yönünde sağlam söylentiler var.

Stüdyonun filmlerden sorumlu başkanı Emma Watts, bu konuyla özel olarak ilgilenmeye başlamış. Rafa kaldırılan projeler teker teker masaya çıkarılmış durumda.

Şu an için yukarıda da bahsettiğim üzere üç Star Trek film projesi var. İlki Noah Hawley’in üzerinde çalıştığı isimsiz ve hangi dönemi konu alacağı bilinmeyen filmi. Diğeriyse inişli çıkışlı bir süreci olan Quentin Tarantino’nun çekmek istediği R-Rated, yani yetişkinlere yönelik Star Trek filmi. Bir de tabii J. J. Abrams’ın seriyi devam ettireceği Beyond sonrasında devam edecek filmi var.

Tarantino’nun yaşadığı sorunları zaten sitemize taşımıştık. Stüdyo ile filmin nasıl sunulacağı konusunda süre gelen anlaşmazlıklar var. Bol kanlı ve vahşi bir film çekmek istemeyen Paramount Pictures, bu temaya şüpheci yaklaşıyor. Öte yandan Hawley’in yöneteceği filmin hikayesinin “Bilinen evrenin büyük bir alanındaki yaşamı yok eden bir virüs” olacağı söyleniyor.

Dünyamızda yarım milyon insan COVID-19 yüzünden hayatını kaybetmişken, böyle bir filmin tepki çekeceği düşünülüyor. Bu yüzden şimdilik biraz bekletilme kararı verilmiş durumda. Abrams’ın durumu ise belirsiz.

Öte yandan Quentin Tarantino, bir süre önce katıldığı bir Podcast’te, Abrams ile görüştüğünü ama Kelvin Timeline denilen paralel evren sürecinin hoşuna gitmediği için hikayeyi oturtamadığı ortaya çıktı.

Tarantino, “Halen anlayamıyorum. J. J. Abrams bunu bana açıkladı, editörlerim bunu bana açıkladı ama halen anlamıyorum. İlk filmde bir şeyler oldu ve bilinen düzlem tamamen silindi. Bunu yemiyorum. Bunu beğenmiyorum. Bunu takdir etmiyorum. Bunu… Si*** etsene… Tüm serinin olmuş olmasını istiyorum.” sözlerine yer verdi.

Abrams ve Hawley’in çalışmalarını serinin hayranı olarak elbette izleyeceğim ama merak seviyem o kadar da yüksek değil. Ancak Tarantino’nun çekeceği Star Trek… İşte o gerçekten acayip olabilir.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Harry Potter Filmleri Şimdiye Kadar Ne Kadar Kazandırdı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.