AYBABTUSinema Haberleri

Yeni Harry Potter Filmleri Yolda

Harry Potter’ın yapımcıları, seriye yeni filmler eklemek için kolları sıvadı. Filmi ve kitaplarının boykot çağrılarının arttığı bir dönemde yapımcılar, Harry Potter’ın yeni filmlerinin yapılacağını duyurdu.

ABD’de Haziran-Temmuz gibi çekimlerine başlanacak yeni filmde eşcinsel, azınlık ve trans bireylerin rol alacağı kaydedildi.

Kitap serisi sayesinde dünyanın en çok kazanan yazarlarından biri olan J.K. Rowling’in eşcinsel ve trans bireyler hakkında yaptığı açıklamaların ardından tepkiler büyüyor. Tartışma, bir internet sitesinde yayımlanan “Covid-19 sonrası Regl Olan Kişiler İçin Daha Eşit bir Dünya” başlıklı yazıyı paylaşmasının ardından alevlenmişti. Rowling yazıda geçen “Regl olan kişiler” ifadesini eleştirerek, “Eminim bu kişiler için bir ifade kullanıyordu. Biri bana yardım etsin. Wumben miydi? Wimpund muydu? Woomud muydu?” demiş ve regl olan kişilere kadın denmesinin uygun olacağı görüşünü savunmuştu. 

Potter’ın annesi trans birey olacak

İnternet üzerinden yayınlanması planlanan bir seri olarak planlanan yeni filmde Harry Potter’ın annesini bir trans bireyin canlandırmasının beklendiği duyuruldu. Ayrıca yeni filmin ana karakterleri Harry Potter, Hermione Granger ve Ron Weasley olmayacak.

Harry Potter’ın babasının maceralarının anlatılacağı hikayede Asyalı, Afro-Amerikalı, etnik, Latino, Orta Doğulu, Hint, Güney Asyalı ve Güneydoğu Asyalı oyunculara yer verileceği kaydedildi. Sirius Black karakteri için siyahi bir oyuncu düşünülüyor.

Kaynak: A3, Daily Mail

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.