Sinema Haberleri

Yeni Bir Pokemon Filmi Yolda Gibi Görünüyor

pokemon-banner

Pokemon GO‘nun başarısının ardından birçok Hollywood firması, Pokemon‘un live action filmini çekmek için kolları sıvadı.

Son bir haftadır sosyal medya hesaplarınızda da gördüğünüz üzere bir Pokemon çılgınlığıdır gidiyor. Eh, biz de bu çılgınlığın içerisindeyiz. Akşamları biraz yürüyüş yapalım bahanesiyle, civardaki Gymlere saldırıp Pokestoplarda lure module açıp yeni insanlarla tanışıyor ve Pokemon yakalıyoruz.

Bu çılgınlık o kadar kontrol edilemez hale geldi ki, son bilgilere göre Pokemon GO‘ya girenlerin sayısı, Twitter’a girenlerin sayısını aştı. Hatta ve hatta Nintendo’nun hisseleri %10 oranında artış gösterdi.

pokemon-gorsel

Pokemon: Go ile birlikte yayılan bu çılgınlık kolayca dinecek gibi durmuyor. Hollywood firmalarından birçoğu da, Pokemon’un yayın haklarını almak için kollarını sıvadı. Bundan birkaç yıl öncesinde firmalar yayın hakları için oldukça ciddi bir mücadele vermiş ama sonrasında vazgeçmişlerdi. Çünkü Pokemon geniş kitlelere hitap etse de, beyaz perdede aradıklarını bulamayabilirlerdi.

Çıkan son söylentilere göre Warcraft’ı beyazperdeye yansıtan Legendary Pictures, Pokemon’un live action film haklarını satın almak istiyor. Henüz resmi bir duyuru olmamasına karşın önümüzdeki yıllarda yeni bir Pokemon filmi izleyebiliriz.

pokemon-live-930x541

İlk olarak 1998 yılında vizyona giren ilk Pokemon filminin ardından 18 tane daha animasyon film çekilmiş, ancak yalnızca 5 tanesi Amerika’da vizyona girmişti. Amerika’daki dağıtımları Warner Bros. tarafından yapılan ilk 3 film sırasıyla 85 milyon, 43 milyon ve 17 milyon gişe elde etmişti. Ülkemizde ise yalnızca 2 Pokemon filmi vizyona girmiş, 2000 yılında vizyona giren ilk film Pokemon toplamda 351.888, yaklaşık 1 yıl arayla gelen 2. film Pokemon 2: En Güçlü O ise 82.985 kişiye ulaşmıştı.

Tabii detaylar belli olmadığı için karşımıza nasıl bir film çıkacak bilemiyoruz. Hikayeyi Pokemon: Go üzerinden mi anlatırlar yoksa orijinal Kanto hikayelerinden mi esinlenirler bilemedik…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sonic The Hedgehog 2 Çekimleri Başladı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.