AYBABTUSinema Haberleri

Yeni Bir Hellboy Filmi Yolda!

David Harbour‘ın başrolde oynadığı Hellboy filminin başarısızlığın ardından Millennium Media’nın karaktere beyaz perdede bir şans daha vermek istediği ve yeni bir Hellboy filmi geliştirdiği açıklandı.

Discussing Film’e göre yeni Hellboy filmini yönetmesi için Brian Taylor seçildi. 2010 yapımı Jonah Hex‘in senaryosunu birlikte yazan Brian Taylor, çizgi roman uyarlamalarına yabancı değil. Daha da önemlisi Brian Taylor, başrolünde Nicolas Cage‘in oynadığı Ghost Rider: Spirit of Vengeance filminde yapımcı Mark Neveldine ile birlikte ortak yönetmenlik yaptı.

Hellboy David Harbour
Hellboy (David Harbour)

Neveldine/Taylor olarak anılan iki uzun süreli arkadaş, yüksek adrenalinli filmlerin başarılı ismi oldular. Jason Statham‘ın oynadığı aksiyon filmi Crank ile sahneye çıktılar. İkili, çılgın devam filmi Crank: High Voltage‘ı ve Gerald Butler‘ın başrolde oynadığı 2009 yapımı Gamer‘ı yönetip yazdılar.

Kaynaklar, bu yeni film uyarlamasının şu anki çalışma başlığının Hellboy: The Crooked Man olduğunu söylüyor, ancak bunun resmi başlık olup olmayacağı ve The Crooked Man hikayesinin filme uyarlanıp uyarlanmayacağı bilinmiyor. Hellboy: The Crooked Man, Nisan 2011’de çıkış yapan 3 sayılık bir mini hikayedir. Mini hikaye, 1956’da Batı Virginia dağlarında bir yerde, gençliğinde ruhunu bir taşra iblisine satan Tom’la karşılaşan Hellboy’u konu alıyor. Birlikte, iblisle yüzleşmek ve Tom’un ruhunun kurtarılıp kurtarılamayacağını görmek için Appalachian dağlarının karanlık kalbine geri dönerler.

Hellboy the crooked man çizgi roman comic

Bu yeni Hellboy filminin olay örgüsü detayları şu anda gizli tutuluyor, bu nedenle bu hikayeyi gerçekten uyarlayıp uyarlamayacakları veya uyarlarlarsa ana hikayeye ne kadar sadık kalacağını bilmiyoruz.

Yeni Hellboy filmi henüz geliştirme aşamasında ancak ilk çekimler Nisan ayında Bulgaristan’da başlayabilir. Millennium Media, yönetmen M.J. Bassett‘ın imzasını taşıyan ve başrolde Matilda Lutz‘un oynadığı yeni canlı aksiyon Red Sonja filmi için şimdiden ülkedeki prodüksiyon stüdyolarını kullanmaya başladı.

2019 yapımı Hellboy, kendisini iki Guillermo del Toro filminden ayırmak amacıyla Paranormal Araştırma ve Savunma Bürosu‘nun (BPRD) üyeleri Abe Sapien, Liz Sherman ve Johann Kraus gibi önemli karakterleri dışarıda bıraktı. Ancak yapımda Daimio the werejaguar, Lobster Johnson ve Alice Monaghan‘ı görmüştük. Bu yeni Hellboy filminin, yeni karakterler ve canavarlar sunması çok muhtemel görünüyor.

Hellboy 2019 film

Hellboy filminin başka bir yeniden başlatma olması bekleniyor; bu nedenle ne Ron Perlman ne de David Harbour başrolde yer alacak gibi duruyor. Özellikle David Harbour‘ın dönmesi kesinlikle beklenmiyor çünkü son Hellboy filmi mali bir başarısızlıkla sonuçlandı. 50 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film dünya çapındaki gişede 55 milyon dolar kazandı. Aynı zamanda David Harbour, yoğun bir yaz dönemine hazırlanıyor. Hem Stranger Things beşinci sezonu hem de Marvel Studios’un Thunderbolts filmi aynı anda çekilecek.

Hellboy filmini kimin dağıtacağı ise bilinmiyor. Lionsgate, Millennium Media için 2019’un Hellboy filminin dağıtımını üstlendi ancak mali başarısızlık nedeniyle yeni filmin dağıtımını üstlenmeyebilir. Yine de Hellboy’un sevilen bir karakter olması sebebiyle Netflix, Amazon gibi yayın platformları filmi alabilir.

Kaynak: Discussing Film

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.