Sinema Haberleri

Traveller’s Tales, Çöpe Atılan Hobbit Oyununa 1 Milyon Dolar Harcamış

Lego oyunları yapmasıyla tanınan Traveller’s Tales, birkaç yıl öncesinde Hobbit filmini ve romanını birebir yansıtan bir oyun hazırlamış ancak gün yüzüne çıkarmayı başaramamış.

Traveller’s Tales firması ilk bakışta tanıdık gelmeyebilir. Ancak piyasadaki tüm Lego uyarlaması bilgisayar oyunlarını yapıyorlar desem hatırlarsınız. Star Wars, Avengers, DC evreni, Karayip Korsanları, hem de hepsini Traveller’s Tales sayesinde oynadık. Bazıları cidden çok kötüydü ama aralarından sıyrılıp bizleri eğlendiler Lego uyarlaması oyunları da gördük.

Öte yandan Traveller’s Tales’in tek olayı Lego oyunları değilmiş. Escapist Magazine’de yer alan bir habere göre firmanın kurucusu ve yöneticisi Jon Burton, birkaç yıl öncesinde ufak bir demo hazırlamaya başlamış. Beş adet teknoloji demosu ve dört adet oynanabilir bölümleriyle bir Orta-Dünya yansıması yapılmaya çalışılmış. Lord of the Rings Üçlemesi’nden alınan sahnelerle, o sıralarda çekilmekte olan Hobbit filminin birebir oyununu hazırlamak istemişler.

Oldukça iyi bir grafik arayüz ve yazılım ile hazırlanan teknolojiden, filmin yönetmenleri Peter Jackson ve Guillermo Del Toro oldukça memnun kalmış. Ancak Warner Bros. o dönem içerisinde Hobbit ile alakalı yan ürünlere pek sıcak bakmıyormuş. Özellikle bilgisayar oyunları içi vakit harcama niyetleri yokmuş. Haliyle proje rafa kaldırılmış.

Ancak haberin ilgi çekici kısmı böylesine ufak tefek bir demonun hazırlanması için firma olarak 1 milyon dolar harcamışlar. Kendi bütçelerinin de üzerine çıkan Traveller’s Tales’in kurucusu John Burton, konu hakkında “ipin ucunu biraz kaçırdık” açıklamasını yapıyor.

Bahsi geçen videoyu da aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Yıllardır ortaya çıkmayan demonun şu an içi bile fena durmadığını söyleyebilirim. Oynanabilirlik olarak ilkel gözüküyor ama modellemeler ve animasyonlar üzerinde iyi çalışılmış. Eğer döneminde çıksaymış ciddi bir yapım oynuyor olabilirmişiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Bir FRP Oyunu İçin Test Oyuncuları Aranıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.