Sinema Haberleri

Tomorrowland Bugün Vizyonda!

tomorrowland-banner

Disney’in uzun süredir beklenen gizemli bilimkurgu filmi Tomorrowland (Yarının Dünyası) bugün ülkemizde vizyona girdi.

Tomorrowland’in hikayesi de oldukça ilginç. Sadece filmin değil bu fikrin ortaya çıkışı da tesadüflere ve sürprizlere dayanıyor.

Tomorrowland, Walt Disney tarafından Disneyland’in bir bölümü olarak 1955’de kuruldu. O zamanlar Amerika iyimser bir gelecek hayal ediyordu. Yıllar içinde, insanların geleceğe bakış açısı karanlık bir hâl aldı. Bu değişim yazar/yapımcı Damon Lindelof’u “Tomorrowland”le ilgili bir şeyler yazmaya yöneltti. Geleceğin ne anlama geldiğini ve bir hikayede nasıl temsil edilebileceğini görmek istiyordu. “Geçmişte var olan iyimserliği yeniden yakalamayı istedim” diyor Lindelof.

tomorrowland-resim

Sonra Lindelof, Disney stüdyolarındaki bir dolapta tesadüfen bir kutu bulunduğunu öğreniyor. Gizemli kutuda, 1964 Fuarına ve Tomorrowland’le ilgili fikirler içeren mektuplar, çeşitli tasarım ve çizimler, fotoğraflar yer almaktaydı. Bulunan kutu ve çağrıştırdıkları yla ilgili çok heyecanlanan Lindelof şöyle diyor “Kutunun içindeki şeylerin, kimsenin bilmediği, gizemli bir hikâyenin ipuçları olduğunu hayal ettim. Peki, ama bu nasıl bir hikâye olacaktı? Ve bana cevabı çok belli olan bir soru varsa, o da Tomorrowland adlı yerin sadece tematik bir eğlence parkı değil aslında gerçek bir yer olduğu, dünyada bir yerde bulunduğuydu.”

Bu fikir “Tomorrowland”in hikayesinin çıkış noktası oldu,Lindelof bunu daha sonra yönetmen / yapımcı Brad Birdve idari yapımcı Jeff Jensen ile birlikte geliştirdi.

tomorrowland-resim2

Filmin konusu kısaca şöyle;

Hayal kırıklıklarından yorgun düşmüş, bir zamanların dahi çocuğu Frank (Clooney) ile zeki, iyimser ve bilime meraklı Casey (Britt Robertson); Yarının Dünyası (Tomorrowland) olarak bilinen, zamanda ve uzayda esrarengiz bir şekilde var olan yerin sırlarını ortaya çıkarmak üzere tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar.

“Lost” yazarları ve yaratıcıları olan Damon Lindelof ve Brad Bird’ün yazmış oldukları senaryo; Lindelof & Bird & Jeff Jensen’in “Tomorrowland” adındaki hikayesinden uyarlandı. Film, seyircilere, sadece rüyalarda görülebilecek türden yeni boyutların içinde, aralıksız maceradan oluşan heyecanlı bir yolculuk vadediyor.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Murder on the Orient Express Filminden İlk Fragman Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.