Sinema Haberleri

Tom Hanks’e Göre Sinemaları MCU Filmleri Kurtaracak

Çok iddialı bir açıklama ancak Tom Hanks‘e göre salonlar tekrar açıldığı zaman büyük bütçeli Marvel filmleri, sinemanın yeniden ilerlemesini sağlayacak.

Kariyerinde birçok önemli role imza atan, Oscar ödüllü oyuncu Tom Hanks’i herhangi bir çizgi roman uyarlamasında görmedik ancak ünlü aktöre göre bu tarz filmler sinema için oldukça önemli. Collider’a röportaj veren Hanks, salonların açılmasının ardından sinemanın ivmeyi yakalamasında Marvel filmlerinin önemli bir rolü olduğunu düşünüyor.

Hanks, sinemaların ve sinema filmi izleme alışkanlıklarımızın değişmesi gerektiğini belirtiyor. Sinema salonlarının aşırı pahalı olması, sürekli olarak ekstra tüketime yöneltmesi gibi sebeplerden ötürü bu değişikliğin şart olduğunun üzerine basıyor. Hanks, “Rocketman’ı izlerken bir anda biri çıkıp geliyor ve ‘Nachosunuza biraz daha peynir sos ister misiniz?’ diye soruyor. Ben de “Hayır, teşekkür ederim. 27 dolar verdiğim filmi izlemeye çalışıyorum’ diyorum” sözlerine yer veriyor.

Ülkemizde de durum aşağı yukarı aynı. Eğer büyük bir AVM içerisinde film izliyorsanız kişi başı bilet fiyatları 30-40 ₺ arasına çıkabiliyor. Atıştırmalık almak isterseniz neredeyse 100 ₺ gibi bir parayı gözden çıkartmanız gerekiyor. ABD’de yaşayan Oscar Ödüllü Tom Hanks olsanız bile, sinemaların pahalı olması, tüketmeye itmesi gibi sebepler film izleme tecrübesini etkileyebiliyor.

Hanks bu açıklamanın yanı sıra MCU filmlerine de değindi:

Büyük bir değişim gerekli ve bu gelecek. Sinema salonları halen var mı? Evet varlar ve olmaya devam edecekler. Sinemalar bir kere açıldıktan sonra izleyiciler hangi filmleri izleyecekleri konusunda seçme özgürlüklerine sahip olacaklar. Büyük sinema filmleri gündemi belirleyecek. News of the World filmi, yetişkin insanların perdede izleyip üzerine konuşacakları son büyük yapım olabilir. Çünkü bundan sonra insanların tekrar sinema salonlarına doluşması için Marvel Evreni filmlerine güvenmemiz gerekecek.

Ünlü oyuncu ayrıca dijital yayın platformları hakkında da düşüncelerine yer verdi. COVID-19 salgını sonrasında bu platformlara olan ilgiyi işaret ederek, çok kötü yapımların da çıktığını belirtti. Ev rahatlığında film izlemenin, iyi film izlemek olmadığını da ekledi.

Anlaşılan Tom Hanks, birçok Hollywood yapımcısı, yönetmeni, oyuncusu gibi Marvel filmlerinden o kadar da nefret etmiyor. MCU filmlerinin inşası 10 yıllık bir süreç içerisinde Endgame gibi bir yapımı karşımıza koydu ancak bu şans mıydı, yoksa iyi bir planlama mıydı? Onu da sıradaki Marvel filmlerinde göreceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.